Artykuł sponsorowany

Analiza kolorystyczna – pierwszy krok w kreowaniu wizerunku

Analiza kolorystyczna – pierwszy krok w kreowaniu wizerunku

Analiza kolorystyczna to nic innego jak wskazanie barw oraz wzorów pasujących do naszej urody. Wykonuje się ją na podstawie oceny koloru naszej cery, włosów i oczu. Pozwala idealnie dopasować biżuterię, tkaniny, w jakie powinniśmy się ubierać, a nawet jaki makijaż będzie dla nas właściwy. Jej zadaniem jest pomóc stworzyć harmonijny wygląd, w którym ubrania i dodatki będą nas dopełniać.

Typy urody

Metoda ta pozwala na określenie dokładnego typu urody każdego człowieka. Analiza kolorystyczna wykorzystuje system 12 typów urody, nawiązujących do pór roku. W poznaniu naszego typu urody pomogą na konsultacje z profesjonalną kolorystką, jakie prowadzi Colour And Style.

Zakres 12 typów kolorystycznych obejmuje klasyfikację na chłodny i ciepły typ urody, a w dalszej kolejności odnoszący się do jednej z czterech pór roku. Tu brane jest także nasycenie barw w obrębie gamy kolorystycznej. Kombinacja tych dwóch kategorii – zakresu i nasycenia barw – daje określone profile, do których należą: jasna wiosna, czysta wiosna, ciepła wiosna, jasne lato, chłodne lato, zgaszone lato, zgaszona jesień, ciepła jesień, ciemna jesień, ciemna zima, chłodna zima oraz czysta zima. Nie ma osoby, która nie wpisywałaby się w żaden z wymienionych typów. Oparte są one o rzeczywiste zestawienia kolorów w naturze, przez co tworzą idealnie zrównoważone i komplementarne połączenia.

Odnalezienie swojego wśród 12 typów urody, pozwoli dopasować nam ubrania i dodatki, które podkreślą nasze piękno – zamiast je przytłumić lub odciągnąć od niego uwagę. Stylistka będzie w stanie doradzić nam również jakie tkaniny i wzory będą na nas dobrze wyglądać. W ten sposób niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć idealną garderobę.

Poszukiwanie własnego typu

Gwarancją tego, że właściwie dopasowaliśmy typ urody do naszego wyglądu, będzie porada profesjonalisty oraz skorzystanie z karnetu kolorów. Możemy jednak spróbować dokonać samodzielnej oceny.

Po zmyciu makijażu i związaniu włosów tak, by nie zasłaniały twarzy, siadamy przed lustrem w miejscu, gdzie nasza twarz będzie dobrze oświetlona. Zastępstwem dla profesjonalnych ram kolorystycznych może być cokolwiek – ubrania, przedmioty. Ważne, by były one zarówno w ciepłych, jak i zimnych odcieniach. Ciepły i zimny typ urody oceniamy, przykładając do twarzy przedmioty w tych tonach na przemian. Musimy ocenić, w którym połączeniu nasza cera wygląda na zdrowszą, a kolor oczy lepiej widoczny. Pomóc nam w tym może też barwa żył na wewnętrznej części nadgarstka – niebieski typowy jest dla chłodnych typów, podczas gdy zielonkawy – dla ciepłych. Podobnie kolor oczy – tęczówki w barwach zieleni i brązu mają raczej osoby o ciepłym typie urody.

Po określeniu, czy nasz typ urody jest chłodny, czy ciepły, możemy określić naszą porę roku. Paleta kolorystyczna wiosny i jesieni związana jest z typem ciepłym, podczas gdy lato i zima łączą się z typem chłodnym. Wiosna cechuje się świeżością, jesień jest stonowana, lata wiąże się z delikatnością, a zima z wyrazistością. Musimy więc ocenić, do której z tych kategorii należymy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz