Materiał Partnera

Akcesoria niezbędne w każdym warsztacie i magazynie

Akcesoria niezbędne w każdym warsztacie i magazynie

Dobra organizacja pracy ściśle wiąże się z dobrą organizacją przestrzeni. W każdej firmie istotne jest odpowiednie przechowywanie dokumentów, narzędzi, materiałów wykorzystywanych do produkcji i gotowych produktów przygotowanych do sprzedaży. W firmie informatycznej narzędzia to elektronika, materiały to komputerowy osprzęt, a gotowe produkty to po prostu gotowe gigabajty. Znacznie trudniej z organizacją przestrzeni jest na przykład w warsztatach i magazynach. Przyjrzyjmy się gotowym rozwiązaniom, które znacznie pomagają w uporządkowaniu przeróżnych przedmiotów.


Regały magazynowe o szerokim zastosowaniu

Zanim przejdziemy do tematu samych elementów, które są wręcz niezbędne w warsztatach i magazynach, przyjrzymy się ich podstawie – uniwersalnym regałom. O swoich regałach opowiadają nam pracownicy firmy Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „RODŁO” z Bytomia. Firma oferuje swoim klientom regały wykonane z blachy stalowej oraz regały z tworzywa sztucznego. Wśród tych pierwszych wyróżniamy regały wtykowe wykonane ze stalowej blachy ocynkowanej z półkami z płyt wiórowych oraz regały śrubowe z blachy stalowej ze stalowymi półkami, całe pomalowanej farbą proszkową. Regały plastikowe są wykonane z polipropylenu i PCV. Warto dodać, regały z tworzywa sztucznego są polecane szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z wilgocią.


Wypełnienie regałów – plastikowe skrzynki magazynowe z akcesoriami

Do ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni pomieszczeń magazynowo-warsztatowych świetnie sprawdzają się lekkie, ale wytrzymałe skrzynki z polipropylenu odporne na uderzenia, zarysowania, działanie środków chemicznych, odkształcenia i działanie temperatur od -10 st. C do +90 st. C. To idealnie pasujące do siebie plastikowe pudełka magazynowe, które świetnie uzupełniają regały. Sprawdzą się w warsztatach, magazynach, sklepach i hurtowniach, na firmowych zapleczach towarowych, a nawet w biurach, szkołach, czy w domowych gospodarstwach. Do skrzynek magazynowych możemy dokupić akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwiają organizację przestrzeni. W ofercie firmy z Bytomia znajdziemy:

  • szybki frontowe, które montowane są na przedniej ściance skrzynek, by powiększyć pojemność przechowywania,
  • ramki do sztaplowania, dzięki którym można układać skrzynkę jedną na drugiej – ramki zabezpieczają skrzynki przed przewróceniem i wpadaniem jednego pojemnika w drugi,
  • papierowe etykiety do oznakowania skrzynek, by łatwiej znaleźć w nich interesujące nas towary, gdy skrzynki ułożone są jedna na drugiej,
  • listwy montażowe, na których możemy zawieszać skrzynki magazynowe,
  • szafki na skrzynki magazynowe.

Bez wątpienia omówione rozwiązania to świetny pomysł na organizację przestrzeni w sposób funkcjonalny, wygodny i przejrzysty.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz