Materiał Partnera

Akcesoria gsm, które przydadzą się w samochodzie

Akcesoria gsm, które przydadzą się w samochodzie

Niektóre badania wskazują, że używanie telefonu w trakcie jazdy może być przyczyną nawet co czwartego wypadku w Polsce. Smsowanie i korzystanie z różnych aplikacji w trakcie prowadzenia auta, drastycznie obniża koncentrację i spowalnia czas reakcji. Z telefonu w samochodzie należy korzystać mądrze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Pomogą w tym akcesoria gsm, takie jak bezprzewodowa słuchawka lub uchwyt na telefon.

Słuchawka samochodowa

Bezpieczne rozmowy przez telefon w trakcie jazdy, możesz przeprowadzić korzystając ze słuchawki samochodowej. Urządzenie komunikuje się ze smartfonem bezprzewodowo. Jest przy tym małe, lekkie i bez problemu zaczepisz je za ucho. Dzięki temu nadal będziesz mógł bezpiecznie prowadzić samochód. Słuchawka cechuje się dobrą jakością dźwięku i dużą żywotnością baterii. Przyda się zarówno w trakcie podróży, jak i wyjazdów służbowych.

Uchwyty na telefon

Uchwyty na telefon powinny się znaleźć w każdym samochodzie. Dzięki nim kierowca zwiększy bezpieczeństwo swoje, współpasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli korzystasz ze smartfona w samochodzie w celu nawigacji, uchwyt pomoże bezpiecznie i komfortowo korzystać z urządzenia. Ale to jeszcze nie wszystko. Telefon leżący “luzem” na siedzeniu lub desce rozdzielczej, może łatwo upaść w trakcie gwałtownego hamowania lub innych manewrów. Zostawiając telefon w uchwycie, minimalizujesz ryzyko jego uszkodzeń.

Jak wybrać uchwyt na telefon do samochodu?

Zanim kupisz uchwyt na telefon, zwróć uwagę na te trzy rzeczy:

  • Tworzywo, z którego jest wykonany uchwyt. Powinno być trwałe i lekkie. Przykładem takiego produktu jest uchwyt wykonany z polikarbonu.
  • Typ uchwytu. W miejscach z akcesoriami gsm, np. Home Effective Technologies Sp. z o.o., znajdziesz najróżniejsze typy uchwytów - mocowane na desce rozdzielczej, szybie lub kratce wentylacyjnej. Dobierz uchwyt do swoich preferencji.
  • Wymiary produktu. To kryterium można sprowadzić do jednego zdania - im mniejszy uchwyt, tym lepiej - nie będzie zawadzał w trakcie jazdy. Powinien być również dopasowany do parametrów twojego telefonu.

Alternatywą do uchwytu są podstawki. Modele antypoślizgowe zapewniają dobrą przyczepność nawet podczas dynamicznej jazdy.

Ładowarka samochodowa

To kolejne bardzo praktyczne urządzenie, które warto mieć w aucie. Ładowarkę możesz podłączyć do gniazda zapalniczki, a następnie naładować dowolne urządzenie. Na rynku znajdziesz ładowarki uniwersalne, a także takie, które są zalecane do konkretnych modeli telefonów. Ładowarka przyda się w podróży oraz codziennych sytuacjach - będzie szczególnie pomocna, jeśli twój telefon często się rozładowuje.

Opracowanie:
Gdynia, pl. Górnośląski 21
tel. 575 060 680
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz