Materiał Partnera

Agencja pracy tymczasowej - co powinieneś o niej wiedzieć?

Agencja pracy tymczasowej - co powinieneś o niej wiedzieć?

Tego rodzaju pracy podejmują się osoby stosunkowo młode (uczniowie i studenci) oraz osoby, które mają problem ze znalezieniem jakiegokolwiek zatrudnienia. Zgłoszenie się do agencji pracy tymczasowej, jest dobrym sposobem na szybkie i bezproblemowe znalezienie pracy. Agencja pełni jedną, ale bardzo złożoną rolę, jest pośrednikiem między pracownikiem a pracodawcą. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając agencję pracy tymczasowej?

W jaki sposób działają agencje pracy tymczasowej?

Co prawda każda agencja pracy tymczasowej jest trochę inna, lecz ich sposób działania jest dość podobny i prosty. Osoby, które zdecydowały się na korzystanie z pośrednictwa, zostają zatrudnione na umowę na czas określony, umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Co istotne, głównym zadaniem funkcją agencji jest kierowanie pośredników do wykonywania konkretnych obowiązków, zadań na rzecz pracodawcy. Nie zapominajmy jednak, że praca tymczasowa w jednej firmie nie powinna przekraczać 18 miesięcy, w okresie wynoszącym 36 miesięcy.

Należy pamiętać o tym, że firmy funkcjonują jako agencje pracy tymczasowej, powinny spełniać kilka następujących warunków: terminowe opłacanie składek ZUS i podatków, niekaralność oraz brak ogłoszenia upadłości.

Praca tymczasowa - gdzie znaleźć interesujące oferty?

Poszukując pracy tymczasowej, warto zacząć od sprawdzenia tablic ogłoszeniowych, czy urzędu pracy. Na pewno znajdziemy tam wiele ofert, lecz niekoniecznie muszą one odpowiadać naszym kwalifikacjom i umiejętnościom. W obecnych czasach poszukując pracy, wiele osób korzysta z Internetu. Nic dziwnego - to właśnie tam znajdziemy największą ilość różnorodnych ofert.

Warto dodać, że oferty pracy tymczasowej możemy znaleźć naprawdę wszędzie, nawet na portalach społecznościowych, więc warto wszystko dokładnie przejrzeć. Nie zapominajmy jednak, że pracodawcy często ,,podkolorowują” oferty pracy, dlatego nie zawsze informacje podane w ogłoszeniu są prawdziwe. Najbardziej wiarygodnym źródłem pozyskania ofert pracy są agencje. Jedną z lepszych agencji jest Uspi Agencja Pracy, która mieści się w Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto wspomnieć także o tym, że agencje pracy nigdy nie pobierają żadnych opłat od kandydatów. Wszystkie opłaty, związane ze współpracą z agencją pracy tymczasowej pokrywa zleceniodawca. Co więcej, jeśli jesteśmy bezrobotni, zarejestrowani w UP, może tak pozostać do czasu podpisania umowy z agencją i chwili rozpoczęcia pracy.

Na sam koniec warto to wszystko podsumować. Agencja pracy tymczasowej to dobry sposób, aby znaleźć pracę adekwatną do naszych kwalifikacji i umiejętności. Jeśli do tej pory borykaliśmy się z problemem znalezienia zatrudnienia, warto zgłosić się do takiej agencji.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Gotowskiego 6
tel. 734 731 321
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz