Informacje podstawowe
Zakres działalności
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności powstały w 1949 r. Firma przekształcała się - od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (1949-1950) przez przedsiębiorstwo państwowe (1951-1993), ponownie do spółki prawa handlowego (od 1994 do dziś). Efektem naszej działalności jest ponad 10 tysięcy wydanych tytułów o łącznym nakładzie ponad 145 milionów egzemplarzy. Przez cały okres działania pozostaliśmy wierni dynamicznie rozwijającej się tematyce transportu i łączności.
„Technika idzie naprzód, nie pozostawaj w tyle”- inspirowani tą dewizą podejmowaliśmy i podejmujemy wiele działań promujących i upowszechniających nowe kierunki oraz rozwiązania w nauce i technice. Na naszych książkach wychowało się i wykształciło kilka pokoleń Polaków. Wielu z nich zostało znakomitymi naukowcami, dydaktykami, twórcami techniki, wybitnymi konstruktorami, wreszcie autorami kolejnych poczytnych publikacji. Udostępniliśmy polskim Czytelnikom setki wartościowych książek z dziedziny transportu i łączności tłumacząc je z języków obcych. Znaczna liczba publikacji WKŁ powędrowała w świat – jako książki przetłumaczone na języki obce.
„Z nami zawsze będzie Ci po drodze”oraz „Rzetelność i doświadczenie” to hasła przewodnie, towarzyszące naszej 60-letniej działalności.