Informacje podstawowe
Zakres działalności
"Park Dinozaurów Nowiny Wielkie" to idealny cel na rodzinną wycieczkę. Zapraszamy do skorzystania z wielu atrakcji Parku Dinozaurów, z których największą jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczymy jak wyglądały pierwsze ssaki i staniemy oko w oko z dinozaurami - największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.
"Park Dinozaurów Nowiny Wielkie" został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkie odwiedzające go osoby, niezależnie od wieku. Wycieczka w prehistorię będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczy wszystkim wiele wrażeń. Po zapadnięciu zmroku podświetlone modele dinozaurów stwarzają niesamowite wrażenie. Miło spędzając czas, można się tutaj wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi. Dla wymagających istnieje możliwość zwiedzania Parku z przewodnikiem.
Spotkanie ze Św. Mikołajem
Przez cały grudzień zapraszamy przedszkola, szkoły i rodziny na spotkanie ze św. Mikołajem, który w świątecznej scenerii wraz ze Śnieżynką i reniferami będzie czekał na wszystkie dzieci by zająć je wspólną zabawą. Przygotowana będzie szopka, bajki i filmy o tematyce bożonarodzeniowej oraz świąteczne zajęcia plastyczne. Zapraszamy na niezapomniane spotkanie ze św. Mikołajem.
Leśna ścieżka edukacyjna
W otoczeniu lasu i naturalnej przyrody, kręta ścieżka z licznymi modelami dinozaurów prowadzi przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.
Geo-Muzeum
muzeum "Skarby Ziemi" (muzeum minerałów i skamieniałości). Tutaj można zobaczyć i dotknąć kawałek skamieniałej historii życia na ziemi w postaci skamielin a także liczne, przepiękne okazy minerałów z Polski i Świata. Razem około 500 eksponatów.
Oczko wodne
Zasilany leśnym strumieniem staw (200m2) z kolorowymi karasiami, jaziami i karpiami koi, których zdumiewające kolory można podziwiać godzinami.
Stary dąb
Piękny pomnik przyrody o obwodzie pnia 6,4 m. W drodze pomiarów i obliczeń z zastosowaniem wzorów matematycznych ustalono jego wiek na około 700 lat - czyżby pamiętał narodziny Gorzowa Wlkp.?
Plac zabaw
Ogromna piaskownica, osłonięta przed słońcem konarami starych dębów z atrakcjami dla najmłodszych to jest to co małe dzieci uwielbiają najbardziej.
Park Dinozaurów nocą
W czasie od jesieni do wiosny kiedy wcześnie zapada zmrok jest oświetlona ścieżka przy stawie a podświetlone modele dinozaurów robią niesamowite wrażenie.
Dino-Club
Multimedialna sala lekcyjna (max 50 miejsc) gdzie prowadzimy z dziećmi (wycieczki szkolne) zajęcia edukacyjne, zajęcia plastyczne i wyświetlamy filmy edukacyjne.