Miasto, które warto zobaczyć

O nas

Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta, Sekretarz i Skarbnik przyjmują mieszkańców w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek, w godz. 10.00 – 16.00 (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania we właściwym sekretariacie).
Dyrektorzy, ich zastępcy i pozostali pracownicy Urzędu Miejskiego przyjmują interesantów w sprawach skarg i wniosków codziennie w godzinach pracy Urzędu.
Raz w miesiącu (w sobotę) białostoczanie mają możliwość załatwienia wszystkich spraw w Departamencie Obsługi Mieszkańców.

Oferta

Departamenty i Biura:

Departament Prezydenta Miasta
Biuro Zamówień Publicznych
Biuro Promocji i Turystyki
Biuro Rady Miasta
Departament Strategii i Rozwoju
Biuro Funduszy Europejskich
Biuro Prawne
Biuro Zarządzania Kryzysowego
Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów
Biuro Nadzoru Właścicielskiego
Biuro Kontroli
Biuro Zarządzania Kadrami
Departament Organizacyjny i Nadzoru
Departament Informatyki
Departament Obsługi Urzędu
Departament Finansów Miasta
Biuro Egzekucji Administracyjnej
Departament Rachunkowości
Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich
Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej
Biuro Strefy Płatnego Parkowania
Departament Spraw Społecznych
Departament Edukacji
Biuro Sportu i Rekreacji
Biuro Kultury
Departament Obsługi Mieszkańców
Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej
Departament Skarbu
Departament Geodezji
Departament Architektury
Departament Urbanistyki
Urząd Stanu Cywilnego

Informacja o atrakcjach turystycznych miasta:

Blisko 300-tysięczny Białystok jest największym miastem północno-wschodniej Polski i stolicą województwa podlaskiego. Pełni rolę administracyjnego, gospodarczego, naukowego
i kulturalnego centrum tej części kraju, która ze względu na wyjątkowe walory ekologiczne, zwana jest Zielonymi Płucami Polski. Położenie miasta w czystym ekologicznie i pełnym atrakcji turystycznych regionie oraz bogata infrastruktura czynią Białystok i jego otoczenie miejscem atrakcyjnym do życia, wypoczynku i rozwoju turystyki.
Będąc w mieście, warto podążyć istniejącymi szlakami, wśród których na uwagę zasługują: Szlak rodu Branickich, Szlak białostockich fabrykantów, Szlak białostockich świątyń, Szlak architektury drewnianej, Szlak esperanto i wielu kultur, czy Szlak Bojar. Opisy zabytkowych obiektów oraz mapy wszystkich tras znaleźć można na stronie internetowej.

W Białymstoku warto również zajrzeć do Pałacu Branickich i Salonu Ogrodowego. Wnętrze Pałacu można zwiedzać w następujące dni: wtorek – piątek w godz. 10.00 – 17.00, sobota – niedziela w godz. 9.00 – 17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00). Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

Inne miejsca warte polecenia w Białymstoku to m.in.: Pałacyk Gościnny Branickich, Muzeum Wojska, Muzeum Podlaskie, Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Sobór Św. Mikołaja, Cerkiew Św. Ducha, Centrum Ludwika Zamenhofa, Muzeum Historyczne, Muzeum Motoryzacji przy ul. Węglowej, czy cmentarz żydowski przy ul. Wschodniej.

Z punktu widokowego usytuowanego na wieży Kościoła św. Rocha, w sezonie turystycznym
od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 16.00 oraz w niedzielę i dni świąteczne w godz. 14.00 – 17.00, można podziwiać panoramę miasta. Informacje na temat noclegów, restauracji (oraz innych lokali gastronomicznych) można znaleźć m.in. na głównej stronie Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Informacja turystyczna:
Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej – Brama Wielka Pałacu Branickich przy ul. J. Kilińskiego 1
Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 1a
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej (Gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej) przy ul. Odeskiej 1

Więcej informacji

Jesteś właścicielem?

Aktualizuj dane
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-23 05:00:01

Podziel się

Recenzje (0)