Artykuł sponsorowany

Systemy wideokonferencyjne, jako efektywne narzędzia pracy na odległość

Systemy wideokonferencyjne, jako efektywne narzędzia pracy na odległość

Systemy wideokonferencyjne, jako efektywne narzędzia pracy na odległość

Nowoczesne technologie komunikacyjne to, od pewnego czasu, nieodłączne elementy naszego życia. Internet na co dzień umożliwia nam szybki dostęp do ogromnych ilości danych, pochodzących z praktycznie całego świata. Nic dziwnego, że wiele zawodów wprost nie może obejść się bez stałego dostępu do globalnej sieci. Nowe rozwiązania technologiczne stają się coraz popularniejsze wśród osób, których praca polega na utrzymywaniu stałego kontaktu z ludźmi i częstych podróżach. Mowa o urządzeniach umożliwiających wideokonferencje.

Czym są wideokonferencje?

Wideokonferencjami w dużym uproszczeniu nazywamy rodzaj komunikacji multimedialnej, w której dochodzi do przesyłania w czasie rzeczywistym obrazu i dźwięku jednocześnie. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla powszechnie stosowanych metod wymiany informacji, czyli poczty elektronicznej oraz telefonii komórkowej. Jej zalety to szybkość (nie czekamy na odpowiedź i nie musimy tracić czasu na pisanie maili), pełniejsza interakcja z osobą po drugiej stronie (widzimy jej twarz oraz emocje, co jest bardzo przydatne np. podczas negocjacji biznesowych) oraz możliwość wygodnego zorganizowania konferencji dla większej liczby osób (w przypadku telekonferencji problemem jest identyfikacja mówiących osób, co może prowadzić do chaosu w dyskusji). Wideokonferencje zwalniają nas z obowiązku częstych i czasochłonnych podróży na miejsce spotkania. Wystarczy, że każda ze stron będzie posiadać odpowiednio szybkie łącze sieciowe i oprogramowanie, lub profesjonalny terminal wideokonferencyjny w sali konferencyjnej, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy wiele osób w jednej lokalizacji chce wziąć udział w rozmowie z innym miejscem na świecie. (np. zebrania firmowe, szkolenia itp.)

Czego potrzebujemy do przeprowadzenia wideokonferencji

Aby móc prowadzić rozmowy wideo na odległość, np. łącząc z sobą dwie sale konferencyjne w różnych lokacjach, najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie terminala wideokonferencyjnego. Takie urządzenie, np. Yealink VC400, zawiera profesjonalną kamerę, telefon do audiokonferencji (w nim znajduje się mikrofon oraz głośnik) i pilot zdalnego sterowania z łatwym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem systemu. Możliwe jest również prowadzenie wideokonferencji przez komputer wyposażony w łącze internetowe (min. 2mbit/s), kartę dźwiękową, monitor, kamerę, głośniki i mikrofon – bez tego wyposażenia prowadzenie pełnych wideokonferencji będzie niemożliwe. Kolejną kwestią jest odpowiednie oprogramowanie – dobrym wyborem dla osób, które utrzymują kontakty zawodowe z ludźmi z całego świata będzie program VC Desktop Software marki Yealink. Zapewnia on obraz i dźwięk w jakości HD, jest bardzo prosty w instalacji i obsłudze, posiada dożywotnią licencję (płacimy za niego tylko raz). Korzystanie z zalet wideokonferencji możliwe jest bez konieczności ingerowania w sieć oraz zmiany ustawień firewalla – a wszystko to dzięki systemowi Yealink Intelligent Firewall Traversal. Całe opisane rozwiązanie dostępne jest w ofercie firmy Acnet.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży