Artykuł sponsorowany

Zmiany stylu życia przy zaburzeniach rytmu serca: co warto zrobić? Dr n. med. Joanna Sawer-Szewczyk

Zmiany stylu życia przy zaburzeniach rytmu serca: co warto zrobić? Dr n. med. Joanna Sawer-Szewczyk

Zaburzenia rytmu serca (arytmia) to grupa schorzeń, które wpływają na tempo lub rytm bicia serca. Często powodują takie objawy jak: duszności czy ból w klatce piersiowej. Zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla życia, ale czasem wymagają interwencji medycznej. Jednak już sama zmiana stylu życia może pomóc w zwalczaniu objawów tej choroby i zmniejszyć ryzyko jej rozwoju. Leczeniem zaburzeń rytmu serca zajmuje się  dr n. med. Joanna Sawer-Szewczyk.

Prywatny gabinet lekarski Joanna Sawer-Szewczyk: krótki opis działalności

Gabinet specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń rytmu serca, ale nie tylko. Jego oferta obejmuje także m.in.: leczenie cukrzycy, chorób przewodu pokarmowego czy niedoczynności tarczycy. Ponadto w Prywatnym gabinecie lekarskim Joanna Sawer-Szewczyk (specjalisty od chorób wewnętrznych i diabetologa) można wykonać np. badanie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, spoczynkowe EKG lub zasięgnąć specjalistycznej porady.

Zbilansowana dieta podstawą zdrowego stylu życia

Dieta bogata w owoce i warzywa, pełnoziarniste pieczywo, chude białka i zdrowe tłuszcze może pomóc zmniejszyć stany zapalne w organizmie, a przy tym wspierać pracę serca. Dodatkowo ograniczenie przetworzonej żywności i słodkich napojów najprawdopodobniej przyczyni się do zmniejszenia ryzyka rozwoju arytmii i złagodzi jej objawy. Warto także ograniczyć spożywanie kawy, soli i unikać alkoholu. Dla prawidłowego funkcjonowania serca istotny jest magnez, dlatego należy spożywać takie produkty jak: szpinak, fasola, banany i orzechy. Dieta powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb i wymagań zdrowotnych. W przypadku występowania arytmii serca należy skonsultować się z lekarzem np. dr n. med. Joanną Sawer-Szewczyk, w celu ustalenia odpowiedniego żywienia.

Aktywność fizyczna – wparcie dla serca i umysłu

Regularnie wykonywane, dobrane odpowiednio do wieku ćwiczenia to najlepszy sposób na wzmocnienie pracy serca. Pomagają rozwinąć siłę i wydajność mięśnia sercowego, poprawiają krążenie krwi, obniżają poziom cholesterolu. Aktywność fizyczna jest również ważna dla zmniejszenia ryzyka rozwoju lub ograniczenia objawów zaburzeń rytmu serca. Pomaga także obniżyć poziom stresu, który jest jednym z głównych czynników sprzyjających rozwojowi arytmii. Udział w zajęciach takich jak joga, medytacja czy tai chi, może pomóc w opanowywaniu stresu i poprawić ogólny stan zdrowia psychicznego. Dodatkowo wystarczająca ilość snu każdej nocy jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i zmniejszenia ryzyka rozwoju lub pogorszenia zaburzeń rytmu serca.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz