Artykuł sponsorowany

Zgubiony klucz do samochodu. Co robić?

Zgubiony klucz do samochodu. Co robić?

Przykre sytuacje zdarzają się każdemu. Do puli, w której nikt nie chciałby się znaleźć, można śmiało dopisać zgubienie kluczyków do auta. Wpadka staje się tym dotkliwsza, jeśli nie ma się na stanie zapasowego kompletu. Nie należy się jednak załamywać, a stres i gniew w niczym nie pomogą. Tylko zachowanie spokoju i wezwanie odpowiedniego fachowca do pomocy gwarantują sukces.

Gdzie szukać pomocy?

Nerwowe szarpanie za klamkę do niczego nie doprowadzi. Podobnie jak próby otwarcia auta na własną rękę. Te sposoby mogą przynieść znacznie więcej szkody niż pożytku. W chwili, w której na jaw wyjdzie, że kluczyki do auta gdzieś się zagubiły, należy spróbować przypomnieć sobie, gdzie widziało się je po raz ostatni. Dobrze jest na spokojnie przeszukać kieszenie, torebkę, plecak, a także rozejrzeć się wokół. Przez pośpiech i chwilę nieuwagi klucze mogły zwyczajnie upaść na ziemię. Jeśli zguba się znajdzie, to gratulacje. Jeśli nie – nie ma co tracić głowy, ponieważ i tutaj znajdzie się rozwiązanie.

W pierwszym kroku należy wykonać telefon do pogotowia zamkowego. Specjaliści w tego typu placówkach posiadają sprzęt i umiejętności, dzięki którym otwarcie zablokowanego zamka nie stanowi żadnego problemu. Samodzielne próby sforsowania auta mogą okazać się bezużyteczne i szkodliwe. Ślusarz jest w stanie wykonać usługę awaryjnego otwierania auta bez uszczerbku, sprawnie i niskim kosztem.

Choć w stresowych sytuacjach często korci nas, aby zadziałać na własną rękę, w tym wypadku warto się powstrzymać. Próby dostania się do samochodu bez kluczyków mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń auta, wskutek czego koszty, jakie trzeba będzie ponieść w związku z zaistniałą sytuacją, będą znacznie wyższe. Do ceny awaryjnego otwierania drzwi i dorabiania kluczy trzeba będzie wówczas doliczyć jeszcze opłaty za naprawy wszelkiego rodzaju zarysowań i pęknięć, które pojawiają się na karoserii przy amatorskiej próbie forsowania zamków – mówi pracownik firmy Kamel, zajmującej się dorabianiem oraz kodowaniem kluczy samochodowych.

Dorabianie kluczy

Jeśli zagubiony klucz nie odnajdzie się, należy pomyśleć o dorobieniu kompletu. Bez niego nie ma możliwości poruszania się pojazdem, nie mówiąc już o jego bezpiecznym zamknięciu i garażowaniu.

Należy niezwłocznie udać się do zakładu specjalizującego się w dorabianiu kluczy. Można skorzystać z usług Autoryzowanego Serwisu Obsługi marki auta, jednak zdarza się, że okres oczekiwania na nowy komplet jest długi, zaś sama usługa dość kosztowna. Alternatywą dla tej sytuacji jest skorzystanie z usług ślusarza. Wówczas dorabianie kluczy do auta nastąpi niemalże od ręki. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że nie będzie to oryginalny klucz a jedynie jego duplikat.

W przypadku podejrzeń, że klucze zostały skradzione, należy dodatkowo zgłosić ten fakt na policję i do ubezpieczyciela. Opcją zabezpieczającą jest także niezwłoczna wymiana wszystkich zamków i stacyjki. Przez jakiś czas od zagubienia kluczy dobrze jest korzystać ze strzeżonych parkingów i dokładnie zamykać garaż.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz