Artykuł sponsorowany

Zatokowe bóle głowy – jak się ich pozbyć na zawsze?

Zatokowe bóle głowy – jak się ich pozbyć na zawsze?

Chore zatoki często powodują ogromny ból. Jak z nim walczyć? W tym przypadku połknięcie tabletki przeciwbólowej nie wystarczy – może tylko na chwilę złagodzić objawy, ale nie rozwiąże problemu. Żeby na stałe pozbyć się problemów związanych z zatokowymi bólami głowy, musimy wybrać się do laryngologa – tylko lekarz tej specjalizacji będzie w stanie nas wyleczyć.

Objawy zatokowego bólu głowy

Zatokowe bóle głowy to schorzenie, które potrafi być wyjątkowo uciążliwe. Głównym objawem jest bardzo charakterystyczny rozpierający ból, który najczęściej obejmuje górną część naszej twarzy. Najczęściej osoby chore odczuwają go w okolicach czoła i oczodołów. Pojawiają się także bóle za okiem i w okolicach skroni. Często towarzyszą temu wycieki wydzieliny z zatok – do nosa lub do gardła. Objawami choroby zatok mogą być też podwyższona temperatura ciała, ogólne rozbicie, bóle zębów i kaszel pojawiający się w nocy lub po drzemce. Co może być przyczyną zatokowego bólu głowy? Wynika on z gromadzenia się nadmiaru wydzieliny w zatokach, które są rozpulchnione z powodu jakiegoś zakażenia. Wydzielina powinna swobodnie spływać do nosa, a rozpulchnione zatoki jej to uniemożliwiają. To, gdzie odczuwamy najsilniejszy ból, jest zależne od tego, która zatoka jest zakażona.

Jak wyleczyć chore zatoki?

Najskuteczniejszym sposobem na zatokowe bóle głowy jest leczenie ich przyczyny. Dlatego laryngolog może nam zapisać leki przeciwobrzękowe, które najczęściej stosuje się w formie kropelek do nosa. W ten sposób zatoki wracają do swojego normalnego rozmiaru i przestają tamować przepływ wydzieliny.

Zapraszam do mojego gabinetu laryngologicznego we Wrocławiu. Moim pacjentom zapewniam trafną diagnozę oraz profesjonalne leczenie. Jestem w stanie udzielić specjalistycznej pomocy w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci i dorosłych, zapalenia krtani, uszu czy niedrożności nosa – mówi Michalak Anna, lek. med. Prywatny gabinet laryngologiczny.

Często w takiej sytuacji stosowane są także leki mukolityczne, które rozrzedzają gęstą wydzielinę w zatokach. W poważnych przypadkach stosuje się również antybiotyki. Jeśli mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem zatok, lekarz może nam podać kortykosteroidy. Leczenie przeprowadzone przez doświadczonego laryngologa pozwoli nam wreszcie zapomnieć o bólu. Dlatego zamiast się męczyć i łagodzić objawy coraz silniejszymi lekami przeciwbólowymi, zdecydowanie lepiej zapisać się na wizytę u specjalisty, który pomoże nam wyleczyć przyczynę problemu, a nie tylko złagodzić objawy. 

Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz