Artykuł sponsorowany

Zastosowanie piany PUR jako izolacji przeciwwilgociowej

Zastosowanie piany PUR jako izolacji przeciwwilgociowej

Rozwiązania w zakresie termoizolacji budynków są różne – począwszy od układania płyt ze styropianu, kończąc na aplikacji nowoczesnej piany poliuretanowej. Ostatni z materiałów sprawdza się również jako izolacja przeciwwilgociowa, którą wyłożyć można fundamenty oraz ściany piwnic. Jaki rodzaj pianki PUR należy w tym wypadku zastosować i czy na pewno będzie ona właściwym zabezpieczeniem przed wodą i korozją?

Charakterystyka piany PUR jako izolacji przeciwwilgociowej

Izolacja przeciwwilgociowa to istotny element szczególnie w budynkach podpiwniczonych. Zaciąganie wody do betonowych części konstrukcyjnych powoduje ich niszczenie, co wraz z upływem czasu może stać się poważnym problemem prowadzącym nawet do katastrofy budowlanej czy konieczności rozbiórki obiektu. Takich sytuacji można jednak uniknąć poprzez użycie piany poliuretanowej właśnie jako izolacji przeciwwilgociowej. Materiał ten sprawdza się przede wszystkim ze względu na swoje właściwości hydroizolacyjne.

Pianka nie nasiąka wodą i pozostaje jednocześnie nieprzepuszczalna zarówno dla pary wodnej, jak i powietrza. Takie parametry techniczne dotyczą jednak konkretnego rodzaju piany poliuretanowej. Jest nią pianka PUR zamkniętokomórkowa, którą wykorzystuje się w celu zabezpieczenia m.in. fundamentów czy ścian piwnic przed zawilgoceniem. Inwestorzy wykazują w tym zakresie wątpliwości, jakie dotyczą głównie trwałości zastosowanych jako hydroizolacji materiałów. Czy piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa to rozwiązanie na wiele lat?

Trwałość hydroizolacji z piany PUR i jej główne zalety

Wybierając materiał do hydroizolacji, warto wziąć pod uwagę jego parametry wytrzymałościowe. Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest w tym wypadku słusznym wyborem ze względu na swoje właściwości. Jej wytrzymałość na ściskanie oraz rozciąganie sięga bowiem około 200 kPa. W połączeniu z wysoką twardością sprawia to, że wykonana z piany poliuretanowej izolacja przeciwwilgociowa jest trwała i doskonale zabezpiecza fundamenty czy ściany piwnic na długi czas.

Należy także pamiętać o szybkości wykonania takiej hydroizolacji. Krótki czas realizacji gwarantuje Firma Handlowo-Usługowa Nawmax, która zajmuje się nakładaniem piany poliuretanowej z użyciem specjalnych agregatów. To właśnie dzięki nim materiał jest efektywnie nakładany na ściany czy fundamenty, tworząc po chwili bardzo twardą warstwę izolacji przeciwwilgociowej. Sprawia to, że takie rozwiązanie będzie odpowiednie także do sporych obiektów użytkowych. Nie tylko zapewni zabezpieczenie przed wilgocią, ale też będzie świetnym sposobem na skrócenie czasu realizacji całej inwestycji budowlanej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz