Artykuł sponsorowany

Zastosowanie obuwia i wkładek ortopedycznych

Zastosowanie obuwia i wkładek ortopedycznych

Dopasowanie właściwego obuwia jest jednym z bardzo ważnych punktów w utrzymywaniu zdrowych nawyków. O tym, że warto zainwestować w miękkie dopasowanie buty, przekonują się ci, którzy choć raz mieli poważny problem ze stopą spowodowany nieodpowiednim profilem buta. Kiedy nosi się buty, które wspierają proces rehabilitacji lub pomagają poruszać się osobom ze zwyrodnieniami kręgosłupa.

Kiedy nosi się obuwie ortopedyczne?

Chociaż w sklepach obuwniczych proponowane modele butów mają często bardzo podobny profil, warto zwrócić uwagę, że ułożenie i profil stopy to kwestia bardzo indywidualna. To dlatego niektórzy wolą bardziej smukłe buty, a inni czują się lepiej w szerokich. Dla osób o specjalnych potrzebach oraz dla tych, którym noszenie „sklepowego” obuwia sprawia dyskomfort, tworzy się linię obuwia ortopedycznego, z nastawieniem na spełnienie potrzeb wymagających i cierpiących na różne schorzenia stóp.

Szeroką gamę wkładek i obuwia ortopedycznego można znaleźć w zapasie sklepu medycznego Orticon. Oprócz produktów medycznych przeznaczonych do stóp firma specjalizuje się w sprzedaży oraz wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego takiego jak: stabilizatory i gorsety ortopedyczne, wózki inwalidzkie, balkoniki, a także kule i laski ortopedyczne.

Oprócz obuwia ortopedycznego istnieją także linie butów medycznych mających za zadanie jedynie w sposób profilaktyczny kształtować stopę. Są one przeznaczone dla tych, którzy nie mają schorzeń nóg i stóp potrzebują wygodnego i zdrowego obuwia, które będzie we właściwy sposób układać stopę, umożliwiając wykonywanie wielu godzin aktywności na stojąco lub chodząc. W tej sytuacji dana osoba we własnym zakresie decyduje, który z dostępnych modeli wybierze.

Zadanie leczenia i ulgi w konsekwencjach różnego rodzaju schorzeń spełnia obuwie ortopedyczne. Noszą je osoby mające poważniejsze zniekształcenia stóp, które powstały na skutek krzywizn narządów ruchu lub po przebytych urazach. W wyborze tego rodzaju obuwia powinien zawsze towarzyszyć lekarz ortopeda lub inny specjalista, który na podstawie analizy medycznej wybierze dla pacjenta najlepsze rozwiązanie.

Jak obuwie ortopedyczne wpływa na zdrowie?

W sytuacji pourazowej lub w okresie rekonwalescencji po zabiegu nosząc buty ortopedyczne indywidualnie dobrane przez specjalistę, odczuwa się wiele korzyści. Warto pamiętać, że stopy, umożliwiając ruch, a także dając stabilność w trakcie chodu i stania są niezwykle ważnym narządem. Dzięki poprawnemu użytkowaniu przepisanego przez lekarza obuwia odczuwa się wsparcie w czynnościach, do których używa się stóp. Ich forma odciąża nadwyrężone miejsca układu w trakcie ruchu stopy. Ze względu na indywidualny kształt mogą one nawet odejmować ból i zapobiegać pogłębianiu się występującego problemu.

Ze względu na szeroki zakres możliwych występujących problemów i chorób stóp wyróżnia się kilka rodzajów butów ortopedycznych. Jedne z najbardziej popularnych to buty z ortezą, które mają za zadanie stabilizować stawy po skręceniu lub złamaniu. Osoby o znacznej nierówności kończyn używają butów ortopedycznych wyrównujących. Spośród najbardziej znanych jest też obuwie z tak zwanym „obcasem Thomasa”. Jest to but korekcyjny wspierający dzięki swojemu kształtowi leczenie wad stopy. 

Dobór wygodnych wkładek ortopedycznych

Ważnym produktem obecnym przy leczeniu wad postawy, a także ułożenia poszczególnych narządów ruchu w trakcie chodzenia i stania są wkładki ortopedyczne. Ich działanie polega na tworzeniu właściwego nacisku na stopę, który eliminuje lub koryguje dysfunkcje biomechaniczne. Poprawnie dobrane wkładki nie tylko wpływają na narządy kostne i stawy, ale także rozluźniają nadwyrężone mięśnie. Są one dostosowywane indywidualnie do profilu stopy pacjenta oraz jego dolegliwości. Używają ich zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Przy czym rezultaty ich wpływu są lepsze u młodszych użytkowników, ponieważ ich stawy i układ kostny są bardziej elastyczne.

Opracowanie:
Grodzisk Mazowiecki, Grunwaldzka 4A, wejście od ulicy Sadowej
tel. 22 734 40 96
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz