Artykuł sponsorowany

Zasady działania automatycznych bram garażowych

Zasady działania automatycznych bram garażowych

Bycie właścicielem garażu gwarantuje, że nie trzeba martwić się o opłaty za parking czy długo szukać wolnego miejsca na ulicy do zaparkowania samochodu. Jednak aby był on faktycznie wygodny i komfortowy dla użytkowników, warto przemyśleć wybór właściwej bramy. Mimo że istnieje ich wiele modeli, to zdecydowanie najlepiej spisują się te, które działają dzięki automatyce.


Jakie bramy garażowe można obsługiwać dzięki automatycznym napędom?

Montaż automatycznego napędu to spore ułatwienie dla właściciela samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wychodzić z auta, chcąc je zaparkować.

Automatykę można zamontować w bramie segmentowej, która składa się z paneli – segmentów chowających się pod sufitem garażu lub na jego ścianach podczas jej otwierania. Mechanizm ten stosuje się również w przypadku modeli rolowanych działających podobnie jak rolety. Natomiast właściciele dużych podjazdów mogą zdecydować się na automatycznie obsługiwane bramy uchylne.

Napęd automatyczny sprawdzi się nie tylko w przypadku zabudowy mieszkalnej. Bramy otwierane w ten sposób są wybierane także dla obiektów przemysłowych. Zadecydowała o tym ich funkcjonalność i komfort użytkowania.

Nowoczesne bramy z napędem automatycznym zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach garaży. Działają płynnie, nie zacinają się i są całkowicie bezawaryjne. Ponadto zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Automatyczne bramy garażowe to także rozwiązanie, które zapewnia komfortowe parkowanie auta nawet w czasie niepogody” – mówi ekspert z firmy FENTI-JSG.


W jaki sposób działa automatyczna brama garażowa?

Bezproblemowa, płynna obsługa bramy garażowej jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych i zaawansowanych systemów. Składają się na nie elementy i elektronika zapewniające jej sprawne zamykanie oraz otwieranie.

Najważniejszymi częściami automatyki do bramy są siłowniki oraz elektroniczne sterowniki. Te pierwsze odpowiadają za unoszenie do góry całej konstrukcji. Natomiast sterowniki kontrolują ich pracę.

Aby brama mogła zacząć się otwierać, potrzebny jest specjalny sygnał. Jest on wysyłany przez osobę, która właśnie zamierza wjechać do garażu – w tym celu należy użyć pilota. To właśnie on (jako nadajnik) wysyła fale radiowe trafiające bezpośrednio do sterownika. Wtedy rozpoczyna się proces otwierania bramy. Napęd automatyczny zapewnia, że kierowca nie musi długo czekać, aż zostanie otwarta.

Coraz częściej można do tego wykorzystać również własny telefon i specjalną aplikację. Niektóre bramy mają także wbudowane czytniki kart służące do ich otwierania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz