Artykuł sponsorowany

Zapach czystości

Zapach czystości

Coraz częściej, ze względu na wygodę oraz coraz niższe koszty takich usług, zamiast samemu męczyć się z niewygodnymi i trudnymi plamami, oddajemy nasze ubrania do pralni. Rozróżniamy dwa rodzaje prania – pranie na mokro i pranie na sucho. Z tego podziału  wynika następny, czyli podział na pralnię wodną i pralnię chemiczną.

Pralnia wodna

Pralnia wodna, to pralnia przemysłowa, oferująca na dużą skalę pranie na mokro, czyli pranie z użyciem wody i środka piorącego. Pranie w pralni wodnej odbywa się w specjalnych pralnicach różniących się między sobą wielkością, ładownością, nowoczesnością, rodzajem napędu.

Do pralni można przekazać taką garderobę, której wypranie w domowej pralce lub pranie ręczne mogłoby zniszczyć lub niedostatecznie wyczyściłoby materiał. Metody wykorzystywane w pralniach wodnych sprawdzą się najlepiej przy czyszczeniu tkanin, które wykonane są z włókien naturalnych, ale sprawdzą się również w przypadku tych sztucznych.

Niezbędne urządzenia

Wśród niezbędnych urządzeń do zastosowania w profesjonalnej pralni wodnej należy wyróżnić:

  • Pralnico-wirówki, mają przede wszystkim znacznie bardziej solidną konstrukcję i cechuje je dłuższa żywotność. Spośród urządzeń dostępnych na rynku wybrać można te o podgrzewie elektrycznym, elektryczno-parowym bądź parowym.

  • Suszarki, niezbędne są do podsuszenia lub całkowitego wysuszenia asortymentu. Aby ułatwić określenie wilgotności resztkowej, suszarki mogą być wyposażone w profesjonalny programator pozwalający na modyfikację parametrów takich jak: czas i temperatura oraz w czujnik wilgotności. Dostępne są suszarki o podgrzewie elektrycznym, gazowym i parowym.

  • Magle. Wykorzystuje się do prasowania pościeli, obrusów, serwetek czy prześcieradeł. Po wstępnym podsuszeniu są następnie maglowane, składane i wydawane do pakowania.

  • Pakowarki do odzieży, nie występują we wszystkich zakładach piorących, niemniej w pralniach, asortyment powinien być pakowany w worki, bądź folię aby zabezpieczyć go przed zabrudzeniami podczas transportu do klienta oraz zapewnić estetyczny wygląd wydawanego asortymentu.

  • Stół do prasowania służy ubiorom, które nie nadają się do maglowania. Urządzenie takie jest zazwyczaj wyposażone w funkcję nadmuchu i odciągu, co znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie, zapewnia pożądany efekt oraz pozwala na wyprasowanie nawet najbardziej wymagającego asortymentu.

  • Manekin do formowania odzieży wyprasuje w łatwy sposób koszule, marynarki, czy płaszcze. Wystarczy umieścić asortyment na manekinie, wybrać program dostosowany do danego asortymentu i po kilkunastu sekundach odzież jest gotowa do wydania klientowi.

Jak widać w warunkach domowych trudno posiadać wszystkie powyżej wymienione sprzęty, dlatego dobrze jest skorzystać z profesjonalnego zakładu pralniczego. Tym samym zdobędziemy cenny czas na inne czynności, bądź będziemy mogli oddać się słodkiemu lenistwu.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz