Artykuł sponsorowany

Założenie instalacji gazowej w samochodzie - Auto-Serwis Paweł Biedrzycki

Założenie instalacji gazowej w samochodzie - Auto-Serwis Paweł Biedrzycki

Rosnące ceny benzyny sprawiają, że kierowcy coraz częściej myślą o sposobach na to, jak zaoszczędzić. Założenie instalacji LPG w samochodach osobowych to dobry sposób na zaoszczędzenie. Jazda na gazie, zamiast na benzynie, jest znaczną oszczędnością w domowym budżecie. Warto jednak przed założeniem instalacji gazowej zastanowić się, czy to rozwiązanie jest opłacalne dla nas.

Rodzaj instalacji gazowej

Wybór rodzaju instalacji gazowej należy powierzyć firmie, która zajmuje się ich zakładaniem. Warto jednak dopytać o to, jaka instalacja gazowa zostanie zamontowana w naszym pojeździe. Starsze pojazdy, wyposażone w silnik z jednopunktowym wtryskiem paliwa, są zazwyczaj wyposażone w zestaw złożony z mniejszej ilości elementów. Dodatkowo montuje się w ich układ sterujący, który odpowiada za dawkowanie odpowiedniej ilości mieszanki paliwowej. Pominięcie układu sterującego jest bardzo zły pomysłem, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia katalizatora spalin,a  także do nieprawidłowego funkcjonowania silnika, a w końcu do jego awarii. Niestety, niektóre firmy zajmujące się montażem instalacji gazowych, nadal korzystają z najprostszych instalacji bez układu sterującego - warto więc o to dopytać!

Najpopularniejszy obecnie rodzaj instalacji gazowej, to instalacja sekwencyjna z bezpośrednim wtryskiem gazu. Jest ona odpowiednia dla nowych silników wielopunktowych z elektronicznym wtryskiem paliwa. Ten rodzaj instalacji ma wiele zalet, są to:

  • precyzyjne działanie,

  • maksymalne bezpieczeństwo,

  • możliwość rozwijania pełnej mocy silnika,

  • utrzymanie najlepszego składu paliwa.

Cena za instalację sekwencyjną jest co prawda wyższa od zwykłej instalacji, ale na pewno jest warta swojej ceny, ponieważ doskonale współpracuje z silnikiem samochodu. W skład instalacji sekwencyjnej wchodzą:

  • elektrozawory,

  • butle,

  • reduktor,

  • listwa wtryskiwaczy,

  • czujnik ciśnienia gazu,

  • układ sterujący.

Jak podkreślają eksperci z firmy Auto-Serwis Paweł Biedrzycki z Prażmowa w województwie mazowieckim - źle dobrana albo źle zainstalowana instalacja gazowa może doprowadzić do wielu problemów. Dojść może do zapalenia się mieszanki w kolektorze ssącym, czyli tzw. “strzałów”. Może także dojść do rozregulowania silnika.

Czy instalacja LPG się opłaca?

Założenie instalacji LPG w samochodzie jest opłacalne dla osób, które użytkują samochód codziennie. W końcu za montaż instalacji gazowej trzeba zapłacić od 1500 do 4000 złotych. Jeśli poruszasz się samochodem sporadycznie i na krótkich dystansach, albo planujesz eksploatować go przez bardzo krótki czas, wtedy może okazać się, że założenie gazu nie jest opłacalne. W zależności od spalania pojazdu oraz rodzaju silnika, założenie instalacji gazowej może zwrócić się już po przejechaniu około 6000 km. Średni roczny przebieg rodzinnego samochodu oscyluje w granicach 15 000 km, więc koszt instalacji zwrócić może się po niecałych sześciu miesiącach jazdy.

Oferta Auto-Serwis Paweł Biedrzycki

Od początku istnienia firmy Auto-Serwis oferuje usługi w zakresie samochodowych instalacji gazowych. Oferta obejmuje instalacje gazowe od 1 do 5 generacji. Biorąc pod uwagę markę samochodu oraz indywidualne potrzeby klienta, pracownicy dobierają odpowiednie rozwiązanie. Serwisują również samochody z silnikami Diesla. Dokonują oględzin zainstalowanego sprzętu i dokładnie sprawdzają jego stan techniczny. Auto-Serwis oferuje instalacje: Landi Renzo, Lovato Smart, STAG, Tomasetto. Firma montuje instalacje LPG nie tylko w samochodach osobowych, ale także w autobusach, ciężarówkach, tirach, koparkach i samochodach dostawczych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz