Artykuł sponsorowany

Zalety opakowań kartonowych

Zalety opakowań kartonowych

Opakowania wyprodukowane z tektury od lat cieszą się niegasnącą popularnością. Ciężko wyobrazić sobie bez nich transfer przesyłek pocztowych czy też przeprowadzkę. Choć w kartonowych pudłach najbardziej interesuje nas ich zawartość, warto bliżej poznać walory tego typu opakowań. Korzystanie z kartonów nie jest bez znaczenia ani dla naszego portfela, ani dla otaczającego nas środowiska. Jakie korzyści wynikają ze stosowania tego typu opakowań?

Atrakcyjna cena i dobra dostępność

Kartonowe opakowania są tanie i szeroko dostępne. Znajdziemy je na poczcie, w sklepach papierniczych i wielu innych punktach handlowo-usługowych. Niejednokrotnie można też pozyskać je zupełnie za darmo np. gdy lokalny magazyn pozbywa się nadmiaru tekturowych pudeł. Kartony są atrakcyjne cenowo również z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy muszą w coś zapakować wyprodukowane przez siebie towary. Tekturowe opakowania skutecznie zabezpieczają wybrane produkty oraz ułatwiają ich magazynowanie i transport. Z racji tego, że tekturowe pudła można rozłożyć na płasko, przedsiębiorca nie musi dysponować dużą przestrzenią do ich przechowywania, co także pozwala na pewne oszczędności.

Wygoda użytkowania

Jak przekonuje przedstawiciel z Wytwórni Opakowań Kartonowych – pudła z tektury są uniwersalne i bardzo wygodne w użytkowaniu. Na rynku dostępne są opakowania w najróżniejszych rozmiarach, co ułatwia dopasowanie kartonu do wielkości danego przedmiotu. W ozdobne kartoniki pakuje się zarówno biżuterię, jak i delikatne rękodzieło. Tekturowe pudła chronią też sprzęty AGD i RTV przed uszkodzeniem. Pakuje się w nie również produkty spożywcze, kosmetyki i lekarstwa. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż kartonowe opakowania są lekkie, poręczne, wytrzymałe i estetyczne.

Trwałość

Kartony produkowane są z kilku warstw tektury. Im jest ich więcej, tym bardziej wytrzymałe będzie opakowanie. Standardowe pudła wykonuje się z trzech warstw tektury, natomiast te o podwyższonej trwałości tworzy się z 4-5 warstw. Dzięki temu nawet, jeśli we wnętrzu opakowania umieścimy dość ciężki przedmiot, nie musimy obawiać się, że uszkodzi on strukturę kartonu i wypadnie. Największym wrogiem tektury nie jest bowiem ciężar, a wilgoć. Jednak i na to producenci znaleźli sposób. Do celulozy dodaje się różnego typu wypełniacze, które w pewnym stopniu uodparniają ją na działanie wody i pary wodnej. Tekturę często też powleka się folią, która zabezpiecza karton przed nasiąkaniem.

Ekologiczność

Ochrona środowiska naturalnego stała się ostatnio tematem priorytetowym, który poruszany jest na arenie międzynarodowej. Coraz głośniej mówi się o szkodliwości plastiku, w tym także o tworzonych z niego opakowaniach. Warto przy tym podkreślić, że tektura – w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych- jest materiałem w 100% biodegradowalnym. Kartony, jak i całą makulaturę, można poddawać recyklingowi, co pozwala ograniczyć ilość odpadów na naszej planecie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz