Artykuł sponsorowany

Zalety ogrodów zimowych

Zalety ogrodów zimowych

Jeśli marzysz o przepięknym, przydomowym ogrodzie, zachwycającym roślinnością przez cały rok, ogród zimowy jest rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Pozwoli rozkoszować się bliskością natury nawet w mroźne, zimowe tygodnie. Oczaruje gości i stworzy dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Chociaż jest dość skomplikowaną inwestycją, wymagającą dużo pracy, warto się na niego zdecydować. Sprawdź, jakie są zalety ogrodów zimowych.

Ogród zimowy jest dodatkową przestrzenią, łączącą kubaturę budynku z otaczającą go naturą. Może służyć przez cały rok, a jego najważniejszym elementem jest samonośny dach, który powinien być skonstruowany tak, aby unieść ciężar szklanego pokrycia, śniegu czy silnych podmuchów wiatru. W tym celu, konstrukcja dachu jest wykonana z trwałego aluminium. Aby stworzyć roślinom jak najlepsze warunku do wzrostu, a nam do wypoczynku, ogrody zimowe możemy dodatkowo wyposażyć w systemy wentylacji oraz osłon przeciwsłonecznych. Dlaczego warto mieć ogród zimowy?

Dodatkowa powierzchnia

Zimowy ogród to dodatkowa powierzchnia domu, stanowiąca jego przedłużenie. Możemy wyposażyć go w wygodne meble, kanapę,  fotele, niewielki stolik; wówczas stanie się przestrzenią relaksu oraz miejscem spotkań domowników, gości i przyjaciół.

Z naturą za pan brat

Tego typu konstrukcja pomoże nam także cieszyć się namiastką lata w długie jesienne i zimowe wieczory. Stała obecność roślin wpływa pozytywnie na naszą psychikę, a przebywanie wśród natury; kwiatów, roślin czy krzewów, poprawia nastrój oraz obniża poziom stresu. Budowę estetycznych, ciekawych architektonicznie ogrodów zimowych proponuje swoim klientom firma WIZAL, zajmująca się także między innymi zabudową balkonów.

Ogród dla zdrowia

W zimowym ogrodzie najważniejsze są rośliny, które wpływają dobroczynnie na nas i nasze otoczenie. Poprawiają mikroklimat w pomieszczeniach, wpływając na bilans cieplny budynku. Stabilizują wilgotność powietrza oraz w znaczący sposób go dotleniają. W tego typu ogrodach zyskujemy także możliwość hodowli najbardziej egzotycznych oraz wyszukanych roślin, jeśli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki. Ponadto, dzięki nieograniczonej możliwości korzystania ze światła dziennego, nawet w najbardziej mroźne czy zimne dni, przyczyniamy się do poprawy kondycji naszego organizmu.     

Pamiętajmy jednak, że aby taki ogród wyglądał efektownie, musi pasować stylem do otoczenia oraz bryły budynku. Szkło, użyte do ich konstrukcji, powinno charakteryzować się wysokim poziomem chłonięcia promieni słonecznych, niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze zaprojektowany ogród zimowy podniesie wartość naszego domu, czyniąc z niego atrakcyjną, przyciągającą oko posiadłość.     

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz