Artykuł sponsorowany

Zalety garaży blaszanych

Zalety garaży blaszanych

Chcesz postawić przydomową konstrukcję, która zabezpieczy Twoje auto, ale budowa tradycyjnego garażu jest dla Ciebie zbyt droga? Na szczęście istnieje tańsza i łatwiejsza konstrukcja, której postawienie nie wymaga uzyskiwania dodatkowych pozwoleń. Mowa o garażach blaszanych, które zyskują na popularności. Są niedrogie, lekkie, mają nieskomplikowaną konstrukcję i łatwo je zamontować. Jakie jeszcze zalety ma tak zwany „blaszak”?

Niska cena, duży wybór modeli

Wiele osób decyduje się na zakup blaszanych garaży ze względu na ich niską cenę. Materiał blaszany jest bardzo tani.  Jeśli nie masz ochoty nadwerężać budżetu, a jednocześnie zależy Ci na szybkim postawieniu gotowej konstrukcji ochronnej, to tak zwany „blaszak” będzie świetnym rozwiązaniem.

Modele o standardowych wymiarach można zakupić praktycznie „od ręki”. Jeśli natomiast chcesz postawić na indywidualnie dopasowaną konstrukcję, realizacja takiego zlecenia zajmuje z reguły nie więcej niż 14 dni roboczych.

W niskiej cenie otrzymujesz garaż blaszany o indywidualnie opracowanej konstrukcji. Możesz dobrać rodzaj drzwi, określić ilość okien, a także zadecydować o kącie nachylenia dachu oraz o kształcie całości.

Łatwy montaż

Kolejną zaletą garaży blaszanych jest ich łatwy i szybki montaż. Takie konstrukcie nie wymagają specjalnego podłoża w postaci stałych fundamentów. Na rynku istnieją modele blaszanych garaży, które są w zasadzie gotowe od razu do postawienia. Decydując się na taką opcję, oszczędzasz pieniądze, które normalnie trzeba by było przeznaczyć na zakup urządzeń co cięcia lub spawania blach.

Lekka konstrukcja i mobilność

Kolejnym plusem blaszanej konstrukcji jest zaskakująco lekka waga. Nie ma tu więc mowy
o kłopotach związanych z jej przewożeniem lub przesuwaniem. Izolację od podłoża zapewni na przykład wylewka betonowa lub – w wygodniejszej opcji – odpowiednio dopasowane płyty betonowe na wymiar.

W związku z niewielkimi gabarytami i lekką wagą często nie trzeba nawet uzyskiwać pozwolenia na postawienie blaszanego garażu, zwłaszcza jeśli ma on odgrywać rolę przydomowego budynku gospodarczego. Zamiar postawienia takiej tymczasowej i mobilnej konstrukcji należy jedynie zgłosić do właściwego urzędu.

Liczy się jakość i fachowe wykonanie

Aby garaż blaszany dobrze odgrywał swoją rolę i był funkcjonalny, trzeba go dobrze zamontować. Liczy się stabilne i równe podłoże, ale również umiejętne złożenie konstrukcji. Właśnie dlatego wykonanie warto zlecić profesjonalnym wykonawcom, na przykład firmie Garaże Czerwińscy.  Profesjonalni wykonawcy zadbają o właściwą realizację zamówienia, biorąc pod uwagę wszystkie istotne kwestie techniczne i dopasowując dany model garażu do charakterystyki konkretnego otoczenia.

Niewiedza może sporo kosztować i negatywnie odbijać się na komforcie użytkowania garażu. Przykładowo, jeśli podłoże będzie niewłaściwie wypoziomowane, to drzwi mogą zawadzać lub nie otwierać się na oścież. Warto więc zlecić usługę montażu garażu blaszanego specjalistom.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz