Artykuł sponsorowany

Zakup tanich okien to jedynie pozorna oszczędność. Sprawdź dlaczego!

Zakup tanich okien to jedynie pozorna oszczędność. Sprawdź dlaczego!

Wymiana okien to zwykle kosztowna inwestycja. Ceny poszczególnych propozycji uzależnione są od zastosowania różnorodnych parametrów, charakterystycznych dla konkretnego okna. Kwestia opłat nie powinna być jednak głównym kryterium podczas dokonywania wyboru. Nierzadko taka pozorna oszczędność  okazuje się być bowiem zgubna w przyszłości, na etapie użytkowania. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, dlaczego w tej sytuacji nie warto oszczędzać.

Sezon grzewczy, czyli jak współczynnik przenikania ciepła wpływa na rachunki za ogrzewanie

Wybierając tanie okna, musisz liczyć się z tym, iż w sezonie grzewczym otrzymasz zdecydowanie wyższe rachunki za ogrzewanie, niż w przypadku, gdybyś zdecydował się na nieco droższe propozycje. W tej kwestii nie ma znaczenia, czym ogrzewasz swój dom lub mieszkanie. Tanie okna najczęściej charakteryzują się bowiem wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Oznacza to, iż bardzo dużo ciepła będzie uciekało na zewnątrz, zamiast pozostawać w murach. W konsekwencji będziesz musiał więcej inwestować w źródła ciepła, aby utrzymać w pomieszczeniu pożądaną temperaturę.

Droższe okna cechują się natomiast doskonałą izolacją termiczną, ponieważ są one wyposażone w dodatkowe elementy, jak chociażby specjalne pakiety szybowe czy zespolone ramki dystansowe. Wszystko to sprawia, że dużo niższe rachunki za ogrzewanie w niedługim czasie pokryją różnicę w cenie, jaka występowała podczas zakupu okien.

Jeśli więc decydujesz się na przeprowadzenie takiej inwestycji, zwróć szczególną uwagę na ten konkretny parametr. Dzięki temu unikniesz podjęcia złej decyzji, która w dłuższej perspektywie okaże się wyjątkowo niekorzystna dla Twojego portfela.

Niedostateczne oświetlenie, czyli jak małe okna wpływają na rachunki za prąd

Choć może wydawać Ci się to dość nieprawdopodobne, to jednak okazuje się, iż tanie okna mogą także negatywnie wpłynąć na rachunki za oświetlenie. Tańsze propozycje to najczęściej małe rozwiązania, które nie dostarczają odpowiedniej ilości światła. Oznacza to, iż nawet bez wyraźnej potrzeby, konieczne będzie doświetlanie pomieszczenia sztucznym światłem.

Naszym klientom zawsze doradzamy, aby w miejscach, gdzie jest to możliwe, decydowali się na montaż okien w większym rozmiarze. Dzięki temu naturalnie doświetlą pomieszczenie, co przełoży się na niższe rachunki za energię elektryczną i lepsze samopoczucie – mówi ekspert z firmy SM Okna i dachy.

Dlaczego nie warto oszczędzać w tym przypadku?

Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Na wymianę okien decydujemy się raz na kilka lat. Z kolei rachunki za ogrzewanie czy energię elektryczną płacimy każdego miesiąca przez całe życie. Nie ma więc sensu oszczędzać na czymś, co może zwrócić się z nawiązką w przyszłości. Wysokiej klasy okna, charakteryzujące się odpowiednimi parametrami technicznymi, to gwarancja niższych rachunków w sezonie grzewczym oraz niższych rachunków za oświetlenie. W konsekwencji odpowiedni wybór okien, choć nierzadko dość kosztowny, zwykle zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania. Pamiętaj więc, aby decydując się na zmianę okien, wybrać mądrze i świadomie, uwzględniając wszelkie istotne kwestie związane z przyszłością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz