Artykuł sponsorowany

Zaciskanie końcówek konektorowych w ofercie firmy Konektor s.c. ZPHU Izabela i Jacek Czapla

 Zaciskanie końcówek konektorowych w ofercie firmy Konektor s.c. ZPHU Izabela i Jacek Czapla

Końce kabli, przewodów zaciska się odpowiednią końcówką. Prawidłowe połączenia zaciskowe gwarantują trwałe i stabilne połączenie, które jest także odporne na wzrosty temperatury. Do zaciskania końcówek stosuje się różne metody i narzędzia. Zobacz, w jaki sposób robią zaciskania końcówek specjaliści z firmy Konektor.

Co to jest zaciskanie końcówek?

Do zaciskania końcówek konektorowych stosuje się narzędzia – zaciskarki konektorowe. Produkt ten jest niezbędny do montażu końcówek kablowych. Firma Konektor wyposażona jest w zróżnicowany park maszynowy pozwalający dobrać odpowiednią metodę i rodzaj zaciskanych końcówek. Połączenia zaciskowe stosuje się do połączenia drutów kabli i przewodów do końcówek kablowych oraz złącz teletechnicznych. Metoda ta wykorzystywana jest w automatyce i elektronice. Technologia zaciskania końcówek konektorowych jest zamiennikiem do dotychczasowego ich lutowania. Zacisk zapewnia wysokiej jakości złącze pomiędzy końcówką a przewodem. Coraz częściej połączenia tego typu stosuje się w wielostykowych i zminiaturyzowanych złączach używanych w automatyce i branży elektronicznej. Montaż elementów stykowych metodą zaciskową przy użyciu końcówek tulejowych wykorzystywany jest do połączeń zasilania, sterowania i automatyki.

Metody zaciskania końcówek

Wybór zaciskania zależy od zastosowania końcówek i jej ilości. Do tej czynności wykorzystuje się zaciskarki ręczne, prasy, matryce, zaciskarki usuwające izolację oraz w pełni zautomatyzowane systemy obróbki przewodu. Specjaliści z firmy Konektor używają w parku maszynowym ręczne i hydrauliczne maszyny do zaciskania typu SPLICE. Zajmują się oni również obróbką kabli, zgrzewaniem złączy, wykrawaniem, lutowaniem i natłaczaniem. Poza wyborem metody zaciskania ważne jest właściwe używanie narzędzia, by uzyskać wysokiej jakości połączenia. Kluczowe elementy procesu zagniatania to końcówka, przewód i oprzyrządowanie. Żyły przewodów mogą być wykonane z miedzi, mogą być cynowane, powlekane lub pokrywane. Zaciskanie końcówek ręcznym narzędziem, prasą, matrycą lub automatycznym przyrządem związane jest z różnym pozorem zmienności parametrów. Wszystkie te elementy jak: końcówka, przewód i narzędzia wpływają na jakość wykonanego połączenia.

Opracowanie:
Ząbkowice Śląskie, Waryńskiego 13
tel. 602 104 988
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz