Artykuł sponsorowany

Zabezpieczenie przed wybuchem i zatruciem gazami z detektorami od firmy AFFS

Zabezpieczenie przed wybuchem i zatruciem gazami z detektorami od firmy AFFS

Ze względu na specyfikę poszczególnych miejsc oraz obecność substancji niebezpiecznych, w tym gazów, istotną rolę odgrywa prewencja w zakresie ich wycieku. Możliwości jest wiele, a jedną z nich stanowią adresowalne systemy detekcyjne mogące współpracować z innymi formami zabezpieczeń przeciwpożarowych. Skuteczne rozwiązania w tej dziedzinie oferuje między innymi firma AFFS, której siedziba znajduje się w Łomiankach.

Polegaj na skutecznych rozwiązaniach

W licznych gałęziach przemysłu, ale nie tylko, istnieje zagrożenie wybuchem lub zatruciem na skutek niebezpiecznego stężenia różnorodnych gazów. Z tego względu – nierzadko takie wymagania stawiają przedsiębiorstwom przepisy BHP – warto pomyśleć nad instalacją odpowiednich zabezpieczeń, a w tym detektorów. Ich sprzedażą zajmuje się firma AFFS, istniejąca na rynku od 2012 roku. Od tamtego czasu zdążyła zebrać wystarczające doświadczenie, aby oferować swoim klientom kompletne rozwiązania w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych. Kadrę tworzą specjaliści w tej dziedzinie, dlatego obsługa obejmuje nie tylko dystrybucję sprzętu i urządzeń, ale także projektowanie systemów wraz z fachowym doradztwem. W ramach detekcji gazów toksycznych i wybuchowych w asortymencie odnajdziemy produkty brytyjskiej marki GDS Technologies. Adresowalne detektory przeznaczone do wykrywania takich gazów jak CO2, amoniak, tlenek azotu, LPG, metan, acetylen, propan i wielu innych.

Zasada działania detektorów gazów

Wybierając odpowiednie urządzenia, należy pod uwagę wziąć środowisko, w jakim mają działać, a także rodzaj gazu, którego wyciek ma być monitorowany. Należy pamiętać, że zagrożenie mogą stanowić również te charakteryzujące się obojętnością chemiczną, na przykład szlachetne, do których zalicza się między innymi argon. W zaprojektowaniu skutecznego systemu detekcji specjalizują się właśnie pracownicy firmy AFFS, dostarczając przy tym właściwe jednostki monitorujące. O miejscach ich montażu decydują takie kwestie jak parametry fizyko-chemiczne substancji toksycznych oraz wybuchowych, a także konstrukcja budynku. Stąd też skuteczności nie determinuje wyłącznie wysoka jakość komponentów.

Detektory mogą składać się z jednostki sterującej – centrali – i czujników lub stanowić samodzielne urządzenia alarmująco-monitorujące. Na szczególną uwagę, zasługują kontrolne systemy zasysające, o których specyfikę przybliża ekspert z firmy AFFS z Łomianek:

To wysoce specjalistyczne rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować konwencjonalnych technologii. Detektory takie jak AFFS-GasVac pobierają próbki gazu na zasadzie monitorowania powierzchniowego. Te następnie przesyłane są do centrali detekcyjnej pozwalającej na ich ciągłą analizę.

Należy wspomnieć, że opisywane urządzenia mogą z powodzeniem stanowić jeden z wielu elementów prewencji przeciwwybuchowej poza instalacją wentylacyjną, sygnalizacyjną czy też automatycznymi zaworami służącymi do odcinania dopływu czynnika. Takie kompletne zabezpieczenia znajdują swoje zastosowanie nie tylko w laboratoriach, rafineriach, zakładach chemicznych i produkcyjnych, ale również licznych obiektach użyteczności publicznej – parkingach podziemnych oraz wielopoziomowych, tunelach, hotelach, biurach czy basenach.

Opracowanie:
Łomianki, Warszawska 31
tel. 22 766 49 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz