Artykuł sponsorowany

Z jakich materiałów szyje się garnitury męskie?

Z jakich materiałów szyje się garnitury męskie?

Garnitur męski powinien cechować się nie tylko wysokimi walorami estetycznymi, ale też komfortem i wygodą w użytkowaniu. Dopasowanie stroju do sylwetki jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów produkcyjnych. Gatunek tkaniny powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta, a także panujących warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że klasa materiału istotnie wpływa na cenę produktu. Dlatego też przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z właściwościami wybranej tkaniny i sprawdzić w ten sposób, czy koszt jest adekwatny do rzeczywistej wartości wyrobu. Jakie materiały są obecnie najczęściej wybierane?

Wełniane garnitury – naturalne i sprawdzone rozwiązanie

Najwyższej klasy garnitury męskie są produkowane przede wszystkim z naturalnych, wysokogatunkowych tkanin charakteryzujących się dużą trwałością. Coraz większą popularność zyskują garnitury wełniane. Wełna jest materiałem wytrzymałym, odpornym na wgniecenia i niezwykle wszechstronnym. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się zarówno w czasie letnich upałów, jak też w zimowe dni.

Wełna jest jednym z najbardziej cenionych materiałów ze względu na wysoką wartość użytkową i estetyczną. Przede wszystkim, cechuje się dobrą cyrkulacją powietrza, co pozwala skórze oddychać. Do wełnianych garniturów męskich często dodawane są domieszki innych tkanin. Dzięki temu produkt staje się bardziej wytrzymały i odporny na odkształcenia. Przykładem dodawanego materiału jest jedwab.

Jak dopasować garnitur do sezonowych warunków atmosferycznych?

Dobór materiału powinien być uzależniony również od panującej pory roku. Niektóre materiały zdecydowanie lepiej sprawdzą się w lecie, a inne z kolei są przeznaczone do zimowej aury. Jedną z najbardziej przewiewnych i lekkich tkanin jest len. Len to naturalny materiał wykorzystywany przede wszystkim do produkcji garniturów sportowych. Materiał jest nie tylko lekki, ale też odporny na wilgoć i łatwy w czyszczeniu, co jest szczególnie istotne podczas gorących dni.

W zimie natomiast najlepiej wybrać grubsze tkaniny, takie jak flanela lub tweed. Flanela jest odmianą wełny lub bawełny, charakteryzującą się dużą wytrzymałością i grubością. Dzięki temu pozwala na długotrwałe utrzymanie ciepła. Największe firmy produkujące męskie garnitury, takie jak Doris Simon, chętnie korzystają także z innej odmiany wełny, a mianowicie tweedu. Tweed jest zdecydowanie grubszy niż tradycyjna wełna, co sprawia, że nadaje się do noszenia zimą. Dodatkową zaletą tkaniny jest trwałość i wodoodporność.

Bawełna a materiały syntetyczne  –  co warto wybrać?

Bawełniane garnitury są wytrzymałe i odporne na wgniecenia. Dzięki temu charakteryzują się nie tylko atrakcyjnością wizualną, ale też niezwykłą funkcjonalnością. Mogą być wykorzystane w charakterze stroju wizytowego, a także codziennego, sportowego ubioru. Bawełna idealnie dopasowuje się do sylwetki, co zwiększa wygodę użytkowania. Oprócz tego materiał jest lekki i oddychający.

Z kolei materiały syntetyczne, takie jak poliester lub elastyna słyną przede wszystkim z niskiej ceny. Garnitury syntetyczne są dużo tańsze niż ich naturalne odpowiedniki. Należy jednak podkreślić, że niższy koszt wiążę się z niewielkimi defektami. Syntetyki cechują się małą przepuszczalnością powietrza, co blokuje swobodne oddychanie skóry. Dlatego też najkorzystniejszym wyjściem może okazać się wybór materiałów naturalnych, wysokogatunkowych uzupełnionych domieszkami tkanin syntetycznych. Takie rozwiązanie pozwoli na zmniejszenie kosztów zakupu przy zachowaniu wysokiej wartości materiału.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz