Artykuł sponsorowany

Z jakich elementów składa się system suchej zabudowy?

Z jakich elementów składa się system suchej zabudowy?

Budowa ścian działowych, wykańczanie pomieszczeń i sufitów zwykle oparte jest na technologii suchej, czyli różnego rodzaju płytach budowlanych. Brak konieczności stosowania tynków i zapraw sprawia, że systemy zabudowy g-k pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, a same prace wykończeniowe przebiegają czysto i sprawnie. Z jakich elementów składa się proces budowy ścian oparty na metodzie suchej?

System suchej zabudowy – nowoczesnym sposobem na wykończenie sufitów i zabudowy poddaszy.

Początkowo do suchej zabudowy używano klasycznych desek. Dziś do stosunkowo popularnych form wykańczania wewnętrznych ścian domów stosuje się płyty gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe, czy też wyroby sztuczne. Te ostatnie to np. panele z PCV, wełny mineralnej, styropianu, gipsu bądź ze szkła. Ze względu na złożoność prac, najlepiej jest zlecić budowę systemu suchej zabudowy rzetelnej ekipie. Godna uwagi może okazać się firma Usługi Remontowo Budowlane Artur Mozolewski w Mońkach. Dzięki takiemu posunięciu zarówno płyty, jak i akcesoria będą dobrane do sposobu użytkowania i charakteru pomieszczenia. Technologia suchej zabudowy pozwala zachować wysokie parametry termoizolacyjne, ognioochronne i akustyczne budowanych ścian, nie mówiąc o dużej swobodzie w aranżacji wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na suchą zabudowę?

Obecnie sucha zabudowa to forma wykańczania wnętrz, sufitów podwieszanych, skosów, czy też budowania różnego rodzaju ścianek wewnętrznych. Przy ich pomocy możliwe jest estetyczne i twórcze wykonanie aranżacji pomieszczeń. Brak konieczności stosowania tynków i zapraw sprawia, że prace przebiegają o wiele krócej niż w przypadku zastosowania innych technologii remontowych. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu możliwe jest używanie systemu płyt również w łazienkach czy kuchni, czyli pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Wszystko dzięki możliwości zastosowania nowoczesnych materiałów wodoodpornych.

Chcąc wykonać ściany w technologii suchej, należy zadbać o dostęp do różnorodnych akcesoriów typu profile, wieszaki, łączniki, narożniki, blachowkręty czy łączące styki płyt taśmy. Odpowiednia ich jakość i typ, np. jeśli chodzi o profile, będzie odpowiadać za wytrzymałość, stabilność i kształt budowanej ściany, czy też sufitu podwieszonego. Wyróżnia się w zależności od miejsca zastosowania profile ościeżnicowe, poddasza, sufitowe, czy też profile ścienne. To także sposób na ukrycie różnych wad konstrukcyjnych pomieszczeń.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz