Artykuł sponsorowany

Wysokiej klasy pasy klinowe w ofercie hurtowni technicznej WALOR

Wysokiej klasy pasy klinowe w ofercie hurtowni technicznej WALOR

Pasy klinowe, które stosuje się w przekładniach pasowych przede wszystkim służą do przenoszenia ruchu – ich praca polega na swobodnym przenoszeniu momentu obrotowego z jednego koła pasowego na drugi. Bez ich nie mogłyby zatem pracować zarówno proste, jak i bardziej złożone maszyny ciężkie oraz lekkie wykorzystywane w różnych branżach. Nic zatem dziwnego, że rodzajów pasów klinowych jest na rynku bardzo wiele. Jedne z najwyższych w swojej klasie, a także te bardzo uniwersalne proponuje hurtownia techniczna WALOR. O jakich paskach klinowych mowa?

Pasy klinowe zgodne z normą DIN 2215

Jak tłumaczą specjaliści z hurtowni technicznej WALOR z Kolbuszowa, najbardziej uniwersalnymi pasami klinowymi a przy tym niebywale wytrzymałymi, są te zgodne z normą DIN 2215. Produkuje się je z cięgna poliestrowego, mieszanki kauczukowej oraz z wykorzystaniem specjalnej owijki z impregnacją chloroprenową. Taka budowa sprzyja żywotności pasów, które są wszechstronne w zastosowaniu oraz odporne na znaczne obciążenia i naciski.

Jeśli chodzi zaś o formy, w jakich dostępne są klasyczne pasy klinowe DIN 2215, należy podkreślić, że ich producenci  gwarantują je w profilach Z, A, B, 20x12.5, C, 25x16, D, E, HJ, HL, a także HM. W ofercie hurtowni WALOR bez problemu można znaleźć  też paski wąskoprofilowe, modułowe oraz uzębione. Największym powodzeniem cieszą się jednak produkty w podstawowych wersjach DIN 2215. Wysokiej klasy paskami klinowymi klasycznymi są między innymi wyroby marki ROVEN.

Zastosowanie pasków klinowych DIN 2215

Doradcy z hurtowni WALOR rekomendują zakup pasków klinowych DIN 2215 do sprzętów, które wymagają pracy bez najmniejszych poślizgów, a także, które działają na wysokich i niskich obrotach. Warto przemyśleć również wybór klasycznych pasów tam, gdzie wymagane jest przenoszenie dużych obciążeń i to przy bardzo cichej pracy.

Dla przykładu klasyczne paski klinowe o normalnym profilu stosowane są w układach napędowych i systemach transportu bliskiego w przemyśle ciężkim. Wykorzystuje się je m.in. w szlifierkach, wiertarkach, prasach, maszynach do obróbki drewna, a nawet w przenośnikach taśmowych i łańcuchowych. Specjaliści hurtowni WALOR sprzedają również takie paski dla klientów, którzy potrzebują wysokiej klasy przekładni pasowych dla maszyn rolniczych i małych elektrowni wodnych. Fachowcy z Kolbuszowa zachwalają również parametry pracy pasów klinowych DIN 2215 w wentylatorach czy pompach o mocy wyższej niż 7,5 kW. Jak zaś dodają, wyroby te nie wymagają selekcji przy kompletowaniu.

Zalety klasycznych pasków klinowych

Klasyczne paski klinowe cenione są nie tylko za możliwości uniwersalnego zastosowania. Warto również wspomnieć o tym, iż gwarantują one wysokie bezpieczeństwo eksploatacyjne dla powiązanych z nimi podzespołów i całym maszyn, a także, że cechują się świetnymi właściwościami bieżnymi. Ponadto ich owijki odporne są na ścieranie, a pasek może pracować nawet w temperaturach od -30 do +90 stopni Celsjusza. Dużą zaletą klasycznych pasków klinowych jest również to, że równomierne przenoszą moc i są bardzo giętkie, co sprzyja długiej pracy na najwyższych obrotach.

Specjaliści z hurtowni technicznej WALOR dodają, iż pasy klinowe produkowane są z trudnopalnych tworzyw. Mogą być również z powodzeniem użytkowane w trakcie pracy w bardzo trudnych warunkach. Testy dowodzą, że nie niszczeją one w zetknięciu z niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak ozon czy promienie słoneczne. Nie ulegają również tzw. korozji biologicznej i strukturalnemu starzeniu. Szczególną zaletą pasków DIN 2215 jest ich przewodność elektryczna.

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży