Artykuł sponsorowany

Wymarzony dom krok po kroku

Wymarzony dom krok po kroku

Własny domek z ogródkiem to marzenie wielu osób. Aby jednak budowa domu nie stała się dla inwestora koszmarem, warto się do niej dobrze przygotować. Wiedza o poszczególnych etapach prac i umiejętność zastosowania jej w praktyce to pierwszy krok do upragnionego domu.

Budowa od A do Z

Dom domowi nie równy i niezależnie od tego, jaki budujemy – duży, mały, parterowy czy piętrowy, czekać nas będą, takie same dla wszystkich inwestorów, etapy jego budowy. Właściwe ich rozplanowanie, oddzielenie poszczególnych „stanów” od siebie oraz zatrudnienie fachowców, na przykład z firmy Budom. Firma budowlana. Jeleniej Góra  pozwoli nam nie tylko zoptymalizować czas budowy i usprawnić prace budowlane, ale także zmniejszyć koszty. Pierwszy etap rozpoczyna się już w momencie zakupu działki budowlanej i od związanych z tym formalności. Obejmują one kupno projektu, będącego podstawą do ubiegania się o pozwolenie na budowę, oraz zebranie dodatkowej dokumentacji umożliwiającej uzyskanie zgody (decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, warunki techniczne dostawy mediów, plan sytuacyjny itp.). Kolejnym krokiem jest tak zwany stan zerowy, czyli etap organizacyjny, w którym przygotowujemy cały plac budowy do rozpoczęcia prac. Należy do niego zaliczyć między innymi: ogrodzenie terenu, wytyczenie budynku, budowę fundamentów i wytyczenie kanalizacji. Następne jest wykonawstwo stanów surowych, które dzielimy na otwarte i zamknięte. Pierwszy przypadek obejmuje wykonanie wszystkich ścian zewnętrznych, stropów oraz schodów betonowych, więźby dachowej, komina, pokrycia dachu oraz ewentualnego zamontowania okien dachowych. O stanie surowym zamkniętym budynku mówimy wówczas, gdy wstawione są już okna, drzwi i przeszklenia. Dom w stanie surowym jest gotowy na dalsze prace, czyli wykonanie wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych, a także ścianek działowych. Dopiero potem przechodzimy do wylewania podłóg i tynkowania. Kolejnym etapem jest wykonanie elewacji, co gwarantuje lepszą izolację budynku. Należy też wykonać i podłączyć instalację grzewczą. Kiedy to wszystko jest już gotowe, można przejść do prac wykończeniowych, takich jak kładzenie terakoty, glazury, malowanie i tym podobne prace wykończeniowe. Zakończenie budowy to etap, w którym kończymy wszystkie sprawy formalne, a kompletny wniosek informujący o tym fakcie składamy do właściwego nadzoru budowlanego. Jeżeli nadzór nie zgłosi sprzeciwu, to w ciągu 21 dni możemy wprowadzić się do nowego domu.

Kto wybuduje nasz dom

Wybór fachowców świadczących kompleksowe usługi budowlane nie jest łatwy. Wielu inwestorów najbardziej w procesie budowlanym obawia się tego właśnie elementu. Niemniej jednak rynek takich usług ulega nieustannym przemianom. W chwili obecnej funkcjonuje wiele firm ze stałą siedzibą, doświadczeniem i umiejętnościami, które dbają o swoją opinię i często reprezentują duże marki. Jedną z nich jest Budom. Firma budowlana.  z Jeleniej Góry, która od wielu lat działa w szeroko pojętej branży budowlanej. Oferta obejmuje przede wszystkim: usługi remontowe i wykończeniowe, stawianie obiektów z branży hotelarskiej jak i mieszkaniowej, hale przemysłowe prace rozbiórkowe, wykonawstwo robót ziemnych, a także prace projektowe i nadzór budowlany. Zajmuje się także przebudową i remontem istniejących budynków, w tym również stolarką aluminiową i PCV. Budom. Firma budowlana. to specjaliści, których wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom zaufali klienci indywidualni, a także firmy i instytucje.

Budowa własnego domu nie musi być drogą przez mękę. Ważne jest, by otoczyć się dobrymi fachowcami i jednocześnie pogłębiać swoją wiedzę. Pozwoli to na osiągnięcie sukcesu oraz zminimalizuje ilość problemów, które na nas czekają po drodze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz