Artykuł sponsorowany

Wykonanie, dostawa i montaż suszarni podciśnieniowych do kukurydzy typu Spelta SKP i SKC

Wykonanie, dostawa i montaż suszarni podciśnieniowych do kukurydzy typu Spelta SKP i SKC

Ziarno kukurydzy znajduje szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym, jak i paszowym, dlatego właściciele małych i średnich gospodarstw rolnych często decydują się na jej uprawę. Po zakończonych zbiorach część rolników, którym zależy na uzyskaniu wyższej stawki za ziarno, poddaje je dodatkowo procesowi suszenia, by usunąć nadmiar wilgoci. W tym celu warto zastosować nowoczesną suszarnię, taką jak Spelta SKP lub SKC.

Suszarnie podciśnieniowe do kukurydzy SKP i SKC – co je wyróżnia?

Kluczową kwestią, istotną dla każdego gospodarza, jest uzyskanie wysokiej jakości, dobrze wysuszonego ziarna szybko i najniższym kosztem. Aby to osiągnąć, rolnicy inwestują w montaż własnej suszarni do kukurydzy typu Spelta SKP – o pracy porcjowej lub SKC – o pracy ciągłej, które występują w pojemnościach zasypowych 20-60 ton mokrej kukurydzy i mają wydajność od 60 ton do 240 ton kukurydzy, przy wilgotności początkowej 30 procent.

Suszarnie SKP i SKC mają kompaktową konstrukcję, są bezpieczne w obsłudze i z powodzeniem sprawdzają się w każdych warunkach. Jak podkreśla ekspert z firmy Varmotech z Niszczewic w województwie kujawsko-pomorskim, specjalizującej się w dostawie i montażu suszarni Spelta:

Dzięki naszym suszarniom właściciele gospodarstw rolnych mogą poprawić jakość swoich zbiorów i uniknąć problemu pękania ziarniaków na etapie schładzania poprzez technologię suszenia dwuetapowego. Jest to metoda, w której wykorzystywane jest ciepło, zmagazynowane w ziarnie po zakończeniu pierwszego etapu suszenia. Urządzenia montujemy wraz z zestawem specjalnych chłodnic, co sprawia, że rolnicy uzyskują wysokogatunkowe, dobrze wysuszone ziarno przy jednoczesnej redukcji kosztów procesu suszenia na poziomie 25 procent.

Dostawa i montaż suszarni do kukurydzy

Firmy, takie jak Varmotech, zapewniają inwestorom doradztwo techniczne i pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa oraz skali planowanych zbiorów. Misją inżynierów jest popularyzacja w Polsce ekonomicznej metody suszenia dwuetapowego, która już od dawna ma wielu zwolenników na rynku zachodnim. Suszarnie podciśnieniowe SKP i SKC są  bowiem projektowane w taki sposób, by zapewnić rolnikom maksymalne zyski przy minimalnym zużyciu energii i eliminacji problemu uszkodzenia ziaren. Po złożeniu zamówienia urządzenia są dostarczane bezpośrednio do miejsc docelowych wraz z montażem, a po zakończonej instalacji personel firmy przeprowadza pierwsze uruchomienie, po czym właściciele suszarni przechodzą drobiazgowe szkolenie z zakresu jej obsługi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz