Artykuł sponsorowany

Wydawanie pozwoleń na przyłącza wodno-kanalizacyjne – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie

Wydawanie pozwoleń na przyłącza wodno-kanalizacyjne – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie

Budowa domu jednorodzinnego wymaga dopełnienia wszelkich formalności oraz otrzymania pozwolenia na przyłącze wodno-kanalizacyjne od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie. Na początek trzeba złożyć wniosek o wydanie założeń technicznych wykonania przyłącza, co pozwala na określenie dokładnych rozwiązań, jakie ma do dyspozycji inwestor chcący doprowadzić do działki wodę bieżącą. Sprawdź, co jeszcze dokładnie warto o tym wiedzieć!

Jakie formalności są konieczne, aby uzyskać pozwolenie na przyłącze wodno-kanalizacyjne?

Dostęp do bieżącej wody oraz możliwość odprowadzania ścieków bytowych jest najważniejsze w każdym domu. Posiadając już działkę budowlaną i przygotowany projekt architektoniczno-budowlany, trzeba koniecznie zacząć dopełniać formalności mających na celu uzyskanie stosowanych dokumentów, potwierdzających możliwość podjęcia działań, mających na celu uzyskanie dostępu do wody i możliwość odprowadzania ścieków. Wydawaniem pozwoleń na przyłącza wodno-kanalizacyjne zajmuje się Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie. Pierwszym etapem, jest złożenie wniosku o wydanie założeń technicznych wykonania przyłącza. Do tego dokumentu dołączyć trzeba aktualną mapę sytuacyjną w skali 1:500 lub 1:1000 z zaznaczoną drogą dojazdową i lokalizacją projektowanego lub istniejącego obiektu, a także akt własności nieruchomości i klauzulę informacyjną.

Dla budynków jednorodzinnych czas oczekiwania na wydanie założeń technicznych wynosi do 14 dni. Posiadając już warunki przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej planowanego domu, można dokładnie sprawdzić, jakie dostępne są rozwiązania w zakresie możliwości doprowadzenia wody i odprowadzania ścieków. Będą one zależały przede wszystkim od lokalizacji danej działki budowlanej, np. jeżeli znajduje się na terenie wiejskim, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej, konieczne może okazać się zbudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba. Ponadto, kluczową rolę będzie odgrywało uzbrojenie terenu, czyli istnieje w obrębie posesji instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, np. na sąsiedniej działce, co w dużym stopniu ułatwiłoby realizację przedsięwzięcia.

O czym warto pamiętać planując przyłącze wodno-kanalizacyjne?

Dla uzyskania pozwolenia na przyłącze wodno-kanalizacyjne wpływ ma uwarunkowanie terenowe, czyli jak duża konieczna jest modernizacja istniejącej sieci wodociągów, aby zaopatrzyć daną nieruchomość w dostęp do wody. Może okazać się, że niezbędne będzie również oszacowanie zapotrzebowania na wodę i ilość odprowadzanych ścieków, która będzie uzależniona od ilości domowników. Z warunkami przyłączenia oraz projektem domu trzeba udać się do firmy, która zajmuje się projektowaniem przyłączy, celem wrysowania w działkę projektu przyłącza wodno-kanalizacyjnego w najlepszy możliwy sposób. Projekt przyłącza uwzględnia szereg detali dotyczących wszystkich elementów instalacji oraz materiałów, z jakich maja być wykonane, a także wszelkie wytyczne projektowe i wykonawcze oraz zasady bezpieczeństwa. Następnie trzeba udać się do Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie i złożyć wniosek o pozwolenie budowy przyłącza. Możesz tutaj liczyć na szybką, kompleksową i miłą obsługę wniosku, a także fachowe doradztwo.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz