Artykuł sponsorowany

Wycena płyty fundamentowej w praktyce. Jakich danych potrzebujemy? 

Wycena płyty fundamentowej w praktyce. Jakich danych potrzebujemy? 

Płyta fundamentowa jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w budownictwie. Umieszczanie na niej domów jest wygodną praktyką, która zyskuje uznanie u coraz większej grupy fachowców. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których jest znaczne skrócenie czasu budowy. Płyta fundamentowa pozwala także usytuować dom na trudniejszym gruncie. Dowiedz się, czym się charakteryzuje.

Czym jest płyta fundamentowa?

Płyta fundamentowa jest elementem konstrukcji wykorzystywanym podczas budowania domu. Z powodzeniem może zastąpić klasyczny fundament. Ma wiele zalet, a do najważniejszych należą: możliwość wybudowania przy jej pomocy domu na problematycznym gruncie i skrócenie czasu budowy budynku. Ściany postawione na płycie są mniej podatne na pęknięcia. Tworzywem, które najczęściej jest wykorzystywane do jej produkcji, jest żelbet. Składa się on z betonu wzmocnionego stalowymi, zbrojeniowymi prętami lub pojedynczym elementem stalowym, nazywanym wkładką stalową.

Jakie dane potrzebne są do wyceny płyty fundamentowej?

Płyta tego typu pozwala na usytuowanie budynku na problematycznym gruncie i przyspiesza czas ukończenia budowy. Niestety, jest również rozwiązaniem nieco kosztowniejszym niż klasyczne fundamenty. Na cenę płyty fundamentowej wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest jej grubość – im jest grubsza, tym koszt będzie wyższy. Kolejne wpływające na cenę parametry to jakość wykorzystanej stali, materiały termoizolacyjne oraz hydroizolacyjne. Ostatnimi czynnikami decydującymi o koszcie takiej płyty są te dotyczące gruntu. Położenie płyty fundamentowej na normalnym terenie nie różni się istotnie ceną od kosztu wylania klasycznych fundamentów. To rozwiązanie zazwyczaj wykorzystywane jest w przypadku gruntów problematycznych, dlatego koszt zastosowania płyty fundamentowej jest znacznie wyższy. Zakup płyty fundamentowej powinien być dobrze przemyślany, a wybrana firma zajmująca się produkcją w pełni sprawdzona. Sprzedażą płyt fundamentowych zajmuje się na przykład firma Plateko. Korzystając z jej usług, konsument ma pewność najwyższej jakości zakupionego produktu i profesjonalnego wykonania. Na stronie internetowej firmy można znaleźć filmik przedstawiający, w jaki sposób przebiega proces instalacji płyty fundamentowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz