Artykuł sponsorowany

Wybielane zębów sposobem na ładny uśmiech

Wybielane zębów sposobem na ładny uśmiech

Piękne i białe zęby to wspaniała wizytówka, która nie tylko wpływa na pewność siebie, ale także poprawia samopoczucie. Dlatego też wybielanie zębów to zabieg, który bardzo często wykonywany jest w gabinecie dentystycznym. W jaki sposób dentysta możne w kilka chwil poprawić barwę zębów? Dowiedz się, kiedy warto skorzystać z wybielania lampą, a kiedy z wybielania nakładkowego oraz na czym polega każdy z tych sposobów i jakie daje efekty.

Wybielanie zębów lampą – kiedy warto i na czym polega?

Aby szybko i skutecznie poprawić kolor zębów, warto zdecydować się na wybielanie lampą. W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych najczęściej stosuje się urządzenie BEYOND. Podczas zabiegu na zęby pacjenta nakładany jest specjalistyczny preparat, który później naświetlany jest lampą. W składzie żelu zawarte są czynniki aktywne, które pod wpływem światła przechodzą przez szkliwo do zębiny, sprawiając, że zęby stają się bielsze. Utlenianie się pod wpływem lampy następuje błyskawicznie, dlatego też bezpośrednio po zabiegu pacjent może cieszyć się lśniącymi i białymi zębami. Wybielanie zębów lampą BEYOND trwa ok. 45 minut, a trwałość zabiegu zależna jest od stylu życia pacjenta. Tego typu wybielanie jest z pewnością najszybszą, skuteczną i w pełni bezpieczną metodą poprawy kolorytu uzębienia.

Kiedy warto zdecydować się na nakładkowe wybielanie zębów?

Innym sposobem wybielania zębów jest wybielanie metodą nakładkową. Proces przeprowadzany jest w domu, jednak konieczna jest wizyta stomatologiczna, podczas której stomatolog przekaże nakładki oraz instruktaż, jak aplikować żel.

Aby wybielić zęby metodą nakładkową konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dopiero po ocenie stanu zębów, dentysta może poinstruować pacjenta, a także przekazać mu strzykawki z żelem wybielającym oraz szyny do wybielania – podkreśla specjalista ze Studia Stomatologii „Skrzat” z Krakowa.

Najczęściej wybielanie zębów polega na regularnej aplikacji żelu na nakładki i umieszczenie ich w jamie ustnej np. codziennie na 8 godzin. Proces powtarza się każdego dnia przez określony czas – najczęściej 7 lub 14 dni. Dzięki metodzie nakładkowej zęby są nie tylko bielsze, ale i bardziej błyszczące oraz zdrowsze (żel m.in. odbudowuje szkliwo). Ponadto, w trakcie tego typu wybielania, w przeciwieństwie np. do wybielania zębów paskami zakupionymi w drogerii, ma się pewność, że jest ono w pełni bezpieczne i nie pojawi się m.in. nadwrażliwość zębów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz