Artykuł sponsorowany

Wszystko, co warto wiedzieć o rodzaju i montażu kurtyny powietrznej w dużych obiektach!

Wszystko, co warto wiedzieć o rodzaju i montażu kurtyny powietrznej w dużych obiektach!

Kurtyny powietrzne są urządzeniami, które pomagają w utrzymaniu stałej, wybranej temperatury wewnątrz pomieszczenia –  latem niższej, a zimą wyższej. Jest to szczególnie ważne w dużych obiektach, w których latem działa klimatyzacja, z zimą są one ogrzewane. Urządzenia takie są często wykorzystywane, gdy drzwi są często otwierane, np. w sposób automatyczny, kiedy jest duże natężenie ruchu lub z pewnych względów nie mogą być one zamykane. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Działanie kurtyny powietrznej

Strumień ciepłego lub zimnego powietrzna nadmuchiwanego nad drzwiami za pomocą kurtyny powietrznej pozwala oddzielić mikroklimat panujący wewnątrz pomieszczeń od środowiska zewnętrznego. Tworzą się wtedy swoistego rodzaju „niewidzialne” drzwi, które najlepiej sprawdzają się w dużych obiektach, ograniczając straty ciepła w porze zimowej lub napływ ciepłego powietrza z zewnątrz w lecie. Kurtyna powietrzna może zminimalizować koszty zużycia energii nawet do 70%. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, gdzie drzwi są ciągle otwarte lub panuje duże natężenie ruchu. Dodatkową zaletą jest fakt, iż nawiew powietrza poziomo do dołu drzwi znacząco ogranicza dostęp insektów. Co więcej, strumień nadmuchu zmniejsza też ilość kurzu i innych zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza nieruchomości.

Co warto wiedzieć o montażu kurtyny powietrznej?

Zaleca się, aby szerokość kurtyny powietrznej była taka sama jak drzwi zewnętrznych. Na rynku dostępne są bardzo różne modele, w zależności od przeznaczenia. Ich zasada działania opiera się na jednym mechanizmie, który polega na pochłanianiu ciepłego lub zimnego powietrza, które następnie jest kierowane w dół, czyli w stronę podłogi. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest także zwiększenie komfortu osób wchodzących do budynku. Najlepiej takie rozwiązanie sprawdza się w galeriach handlowych, zakładach produkcyjnych, siedzibach różnych firm, placówkach medycznych czy magazynach. Trzeba pamiętać, że stworzenie takiej bariery powietrznej musi być dostosowane do kubatury wnętrza, a szczególnie pierwszego pomieszczenia przy wejściu.

Coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się też właściciele domów jednorodzinnych i małych przedsiębiorstw, gdyż ograniczenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie jest bardzo ważne nie tylko ze względów finansowych, ale też ekologicznych. Kurtyny powietrzne mogą być montowane poziomo, bezpośrednio nad wejściem do pomieszczenia, jak i pionowo, z boku wejścia. Najczęściej jednak wybierane są modele montowane bezpośrednio nad wejściem. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej i rzetelnej firmy Inter Klima ze Zabrza w województwie śląskim, która zatrudnia tylko i wyłącznie wykwalifikowanych pracowników, który oprócz montażu, oferują klientom fachowe doradztwo w wyborze rodzaju urządzenia oraz miłą obsługę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz