Artykuł sponsorowany

Wszystko, co musisz wiedzieć o złomie skupowanym przez firmę Waks

Wszystko, co musisz wiedzieć o złomie skupowanym przez firmę Waks

Mianem złomu określa się różnego rodzaju metalowe przedmioty podlegające wtórnemu przetworzeniu. Recykling złomu jest możliwy tylko wówczas, gdy odpady zostaną odpowiednio posegregowane i przekazane do skupu. Ze względu na istnienie wielu rodzajów metali, wyróżnia się także różne rodzaje złomu. Klasyfikacja ta pomaga w dzieleniu odpadów i usprawnia proces recyklingu. Co jeszcze należy wiedzieć na temat złomu? Jakie są jego rodzaje?

Złom stalowy

Możliwość ponownego wykorzystania metali zależy przede wszystkim od ich prawidłowego pogrupowania. Ekspert ze skupu złomu Waks w Ostródzie rozróżnia poszczególne rodzaje złomu. Jednym z najpopularniejszych jest złom stalowy, który dzieli się na wsadowy i niewsadowy, a ten z kolei można pogrupować na ciężki i lekki. Różnica miedzy nimi polega na gotowości metalu do przetworzenia. To właśnie złom stalowy wsadowy nie wymaga dalszej obróbki, można go od razu użyć w procesie wytapiania jako wsad do pieców hutniczych. Taki złom przyjmowany przez firmę Waks Anna Smyk powinien mieć odpowiedni skład, wymiary, grubość i inne parametry. Złom niewsadowy wymaga przerobienia przed recyklingiem – tworzą go odpady takie jak pręty zbrojeniowe czy cienka blacha.

Złom żeliwny

Skup złomu Waks przyjmuje także przedmioty wykonane z żeliwa. Eksperci dzielą je na złom maszynowy (ciemny) i handlowy (biały). Do pierwszej kategorii można zaliczyć między innymi korpusy silników, zaś do drugiej instalacje sanitarne. Na złom żeliwny składają się na przykład wanny, odlewy grzejników, fragmenty rur kanalizacyjnych, maszyny i matryce. Na stop tego metalu składa się przede wszystkim żelazo i węgiel, a także domieszki krzemu, siarki, manganu, fosforu i innych składników.

Złom metali nieżelaznych

Ostatnią kategorią złomu są metale nieskładające się z żelaza. Skup złomu Waks przyjmuje w jej ramach aluminium, miedź, ołów i cynk, a także stopy takie jak kajner, znal i mosiądz. Występują często w postaci puszek, rurek, grzejników czy części rowerowych, a nawet garnków, okien u drzwi. Surowce te wykorzystuje się na przykład do produkcji kabli i przewodów, a także rur, akumulatorów, części samochodowych, elektronarzędzi i innych przedmiotów. Znajdują zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu. Dzięki oddaniu zużytych metali do skupu umożliwiamy recykling złomu i ograniczamy działania szkodliwe dla środowiska. Można też zmniejszyć w ten sposób koszty produkcji przedmiotów z metali kolorowych oraz, co najważniejsze, zminimalizować ilość niebezpiecznych dla ludzi i przyrody odpadów. 

Opracowanie:
Ostróda, Składowa 2
tel. 603 339 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz