Artykuł sponsorowany

Wskazówki i porady dotyczące adaptacji poddasza z firmą Usługi Wykończeniowo-Remontowe Rafała Bejgera

Wskazówki i porady dotyczące adaptacji poddasza z firmą Usługi Wykończeniowo-Remontowe Rafała Bejgera

Adaptacja poddasza daje Ci możliwość powiększenie powierzchni użytkowej. Firma Usługi Wykończeniowo-Remontowe Rafała Bejgera świadczy usługi w tym zakresie. Proponuje także renowacje budynków, układanie glazury, malowanie ścian, remonty mieszkań, wykonywanie zabudowy nietypowej, docieplanie obiektów, montaż: okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Jakie pomieszczenie może powstać na nowoczesnym poddaszu?

Na nowoczesnym poddaszu może powstać np. przytulna sypialnia.

Opłacalnym rozwiązaniem jest też stworzenie w tym miejscu pokoju gościnnego.

– mówi specjalista.

Pracownik z firmy Usługi Wykończeniowo-Remontowe Rafał Bejger tłumaczy, że najczęściej takie pomieszczenie powstaje na strychu w przypadku mniejszych projektów domów.  Pierwszym krokiem, jaki podejmowany jest, gdy wykonywana jest usługa adaptacji poddasza, jest sprawdzenie przestrzeni. Gdy jest ona nie użytkowana, realizowane są takie prace jak np. doprowadzenie instalacji, ocieplenie wnętrza, zamontowanie sufitu podwieszanego, czy też zbudowanie ścianek działowych. Warto dodać, że to miejsce może być przeznaczone też na pomieszczenia pomocnicze, czy też pokoje, w których będzie się spędzać większość czasu. To, jak zostanie ono zagospodarowane, uzależnione jest od powierzchni, jaką się posiada.

Z jakich materiałów często wykonuje się ścianki działowe na poddaszu?

Do budowania ścianek działowych na poddaszu bardzo często stosowane są elementy murowane. Mają one dużą gęstość. Dzięki czemu zapewniają odpowiednią akustykę. Można też je wznieść w formie suchej zabudowy płyt. Posiadają one konstrukcję nośną z rusztu stalowego. Decydujesz się na adaptację poddasza? Warto żebyś wiedział, iż wykonanie ścianek działowych może się odbyć na każdym etapie budowy. Jednym z prostszych rozwiązań jest postawienie lekkich ścian szkieletowych z płyt gipsowo-włóknowych lub gipsowo-kartonowych. Ta opcja szczególnie opłaca się, gdy wykańcza się poddasze dopiero po jakimś czasie od zamieszkania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz