Artykuł sponsorowany

Woda gazowana czy niegazowana – na co lepiej postawić?

Woda gazowana czy niegazowana – na co lepiej postawić?

Jak dobrze wiadomo każdemu z nas, woda to niezbędny element diety. Z tego też względu, często spotkamy się z zaleceniem dietetyków czy też specjalistów, aby pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Czasami jednak zastanawiamy się, czy lepiej będzie postawić na wodę gazowaną czy też niegazowaną. W poniższym wpisie przedstawiamy najbardziej istotne informacje w tym temacie.

Kilka podstaw

Jak już wspomnieliśmy wyżej, woda to bardzo ważny element diety, który to musi być dostarczony w określonych ilościach do naszego organizmu. Wynika to między innymi z faktu, że woda stanowi jeden z najbardziej podstawowych budulców organizmu. W praktyce, oznacza to, że wszystkie komórki naszego ciała nie są w stanie odpowiednio funkcjonować bez właśnie dostępu do wody. Oprócz tego, warto wiedzieć, że woda jest w stanie także zapewniać ochronę naszym tkankom, stanowi ważny składnik płynów ustrojowych oraz chroni mózg. Dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości wody każdego dnia przyczyni się również do poprawy ruchomości poszczególnych stawów. W efekcie, już na tym etapie można zauważyć, że woda odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu.

Zdecydowanie nie jest to jednak wszystko, o czym warto wiedzieć w związku z tym tematem. Zapewnianie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości wody jest ważne między innymi również ze względu na to, że pozwala ona na regulację temperatury naszego ciała. Również procesy trawienia potrzebują pewnej ilości wody, którą to znajdziemy przede wszystkim w postaci składnika śliny czy też soków żołądkowych. Z innych podstawowych informacji, o wodzie dobrze będzie powiedzieć także to, że sprawdza się ona w momencie, gdy decydujemy się na odchudzanie. Picie wody jest bowiem w stanie oszukać głód, co wynika oczywiście bezpośrednio z faktu, że woda nie zawiera w sobie żadnej ilości kalorii. Skoro już wyjaśniliśmy sobie najważniejsze kwestie, przejdźmy do wyboru pomiędzy wodą niegazowaną a gazowaną.

Co wybrać?

Zanim przejdziemy do przedstawiania konkretnych informacji w związku z postawieniem na wodę niegazowaną lub gazowaną, pragniemy zaznaczyć, że poruszane kwestie w tym wpisie zostały skonsultowane ze specjalistami z firmy Woda Bonart zajmującej się między innymi sprzedażą wody źródlanej niegazowanej oraz wody gazowanej. I tak, zastanawiając się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma rodzajami wody, musimy wiedzieć przede wszystkim o fakcie, że ich skład w zasadzie niczym się nie różni pod względem chociażby składników mineralnych. Ich zawartość w wodzie jest bowiem najczęściej bezpośrednio uzależniona od tego, czy mamy do czynienia z wodą mineralną czy też źródlaną. Na wodę gazowaną często stawia się z tego względu, że jest ona w stanie szybciej ugasić pragnienie.

Dodatkowo, woda gazowana jest także uznawana przez wiele osób za lepszą w smaku. Tutaj, trzeba jednak oczywiście zaznaczyć, że jest to kwestią indywidualnych preferencji. Podejmując decyzję o zakupie wody gazowanej, warto będzie zastanowić się czasami nad wyborem wody nienasyconej CO2. Wynika to z faktu, że częste picie wody nasyconej CO2 może doprowadzić do niezbyt przyjemnego uczucia w postaci wzdęć lub rozpychania żołądka. Z tego względu, nie zaleca się podawania wody gazowanej małym dzieciom, które to nierzadko są w stanie pić ją bardzo łapczywie. Może to bowiem doprowadzić nawet do podrażnienia śluzówki w nosie.

Słowem końca

Poruszając poszczególne kwestie związane z wyborem wody gazowanej lub niegazowanej, warto będzie wspomnieć jeszcze o kilku przypadkach, w których to nie zaleca się picia wody gazowanej. Tutaj, wyróżnić trzeba przede wszystkim kobiety w ciąży, matki karmiące małe dzieci, osoby przy stosowaniu lekkostrawnej diety, osoby z problemami gastrycznymi, chorujący na zespół jelita drażliwego czy też osoby chore na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Niestety, nie jest to wszystko, gdyż wody gazowanej nie powinny pić również osoby skarżące się na dolegliwości krtani, osoby mające nadciśnienie tętnicze, a także osoby w stanach pooperacyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz