Artykuł sponsorowany

Właściwości blachodachówki

Właściwości blachodachówki

Wśród różnego rodzaju pokryć dachowych, niezmienną popularnością cieszy się blachodachówka. Tańsza od na przykład tradycyjnej dachówki ceramicznej, jest niemniej odporna, trwała, solidna i wytrzymała. Doskonale sprawdzi się zarówno jako pokrycie nowo budowanego domu, jak i podczas renowacji dachu. Sprawdźmy, jakie są jej pozostałe, przydatne właściwości.

Cechą charakterystyczną blachodachówki jest specjalne tłoczenie, które nadaje jej wygląd tradycyjnej blachówki ceramicznej. Jeśli zatem nasz budżet nie pozwala zainwestować w ceramikę, warto zamontować blachodachówkę. Sprawdź, dlaczego.

Materiał

Omawiane pokrycie dachowe wytwarzane jest ze stalowej blachy profilowanej, dwustronnie ocynkowanej oraz pokrywanej dodatkowo kilkoma warstwami lakieru. Posiada gruby rdzeń stalowy oraz specjalną powłokę. Może być ona wykonana z poliestru, poliuretanu lub PVDF. Posiada szereg dodatkowych właściwości: nadaje zwiększoną odporność na korozję i promienie ultrafioletowe, a także uodparnia na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Posypka

Ciekawym rozwiązaniem, łączącym właściwości tradycyjnej blachodachówki oraz pokrycia ceramicznego, jest pokrycie blachodachówki dodatkową warstwą posypki mineralnej lub ceramicznej. W wyniku tego zabiegu, pokrycie dachowe stanie się bardzie odporne i lepiej tłumiące hałas. Aby osiągnąć te właściwości, blachę pokrywa się dodatkowo warstwą żywicy, na którą natryskuje się drobnoziarniste kruszywo skalne lub granulat ceramiczny, a następnie całość zabezpiecza się warstwą akrylową.  

Decydując się na omawiany rodzaj pokrycia dachu, warto zwrócić się do renomowanej i doświadczonej firmy dekarskiej, jaką jest Ardach. Fachowcy z tego zbierającego dobre opinie przedsiębiorstwa, nie tylko doradzą nam, jaki rodzaj blachodachówki będzie najbardziej odpowiedni dla naszego domu, lecz również przeprowadzą jej profesjonalny montaż.   

Montaż

Montaż blachodachówki nie jest skomplikowany, wystarczy ruszt z łat oraz kontrłat i folia wstępnego krycia. Dzięki specjalnym wytłoczeniem bowiem, blacha jest sztywna i jej instalacja nie wymaga pełnego poszycia.

Decydując się na pokrycie dachu blachodachówką, warto zwrócić uwagę na dachówki wytłaczane na wzór gontów drewnianych, które szczególnie dobrze wyglądają z posypką. Klienci firm, zajmujących się montażem poszyć dachowych, zwracają również uwagę na szeroką gamę kolorystyczną blachodachówek, która sprawia, że nie tylko dopasujemy je do każdego kształtu domu i jego bryły, lecz także do niemal każdego koloru elewacji.   

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz