Artykuł sponsorowany

Wewnętrzne tynki dekoracyjne bez tajemnic - poznaj ofertę firmy remontowej Pavla Andronchyka

Wewnętrzne tynki dekoracyjne bez tajemnic - poznaj ofertę firmy remontowej Pavla Andronchyka

Tynki ozdobne to jeden ciekawszych pomysłów na wykończenie ścian wewnętrznych, dzięki któremu możemy uzyskać niepowtarzalne efekty, nadając ścianom oraz całemu wnętrzu estetycznego oraz wyjątkowego wyglądu. Różnorodność dostępnych produktów sprawia, że na tynki dekoracyjne decydują się zarówno fani klasycznych rozwiązań, jak i nowoczesnego sposobu wykańczania mieszkań. Aby jednak właściwie spełniały one swoje funkcje muszą być odpowiednio dobrane i właściwie położone. Zobacz, co w tym zakresie oferuje firma remontowa Pavla Andronchyka.

Co oferuje rynek?

Różnorodność faktur i kolorów, które można uzyskać na ścianie, to największy atut tynków dekoracyjnych. Dodatkowo, w przeciwieństwie do większości materiałów ściennych z fakturą, takich jak na przykład tapety, płytki ceramiczne czy kamienne oraz elementy drewniane, można nimi szybko pokryć ściany i łatwo też je przemalować lub wykończyć innymi materiałami, gdy aranżacja nam się znudzi. Warto także pamiętać, że w ofertach handlowych znajdziemy wiele różnorodnych tynków ozdobnych, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiedni dla swoich potrzeb. Do najpopularniejszych materiałów tego typu zaliczyć należy:

  • tynki strukturalne - nazwa tego typu wykończenia pochodzi od efektu końcowego, który otrzymujemy decydując się na ten materiał. Odpowiednio przeprowadzone prace tynkarskie sprawią, że powstaje struktura, którą określa się najczęściej jako: piasek, baranek lub raufaza. Żądane wzory odciska się lub żłobi w świeżo ułożonym tynku za pomocą packi, pędzla, wałka, szpachelki lub szczotki,

  • tynki zacierane – zaciera się je packą, tworząc delikatnie fakturowaną powierzchnię,

  • tynki mozaikowe - zwykle na elastycznej bazie z dodatkami dekoracyjnymi w postaci różnej wielkości ziaren mineralnych i kamyków, które po nałożeniu tynku (czasem ze względu na granulację dodatków warstwa musi być dość gruba) tworzą losowy, wyjątkowy wzór. Tynki te nakłada się specjalna pacą i nie tworzy na nich żadnych dodatkowych deseni,         

  • tynki ciągnione - zawierają gruboziarniste dodatki, które podczas nanoszenia żłobią w tynku rozmaite wzory. Najpopularniejszy z nich to kornik. Nakładanie tynków tego typu wykonuje się również przy z użyciem pacy,

  • stiuki – wykonane na bazie zaprawy gipsowej, wapiennej lub wapienno-gipsowej z dodatkiem pyłu marmurowego lub drobnoziarnistego piasku. Produkty te dostępne są w różnych zestawieniach kolorystycznych.

Tynkowanie ścian – o czym należy pamiętać

Tynki dekoracyjne to produkt, który można układać na wszelkiego rodzaju podłożach mineralnych, np. cegle, betonie, tynkach cementowo-wapiennych lub płytach gipsowo-kartonowych. Niemniej jednak prace tego typu warto zlecić specjalistom, na przykład z firmy remontowo-budowlanej Pavel Andronchyk, którzy dysponują niezbędną wiedzą w tym zakresie. Firma ta oferuje usługi z zakresu wykończenia wnętrz. Oprócz tynkowania ścian, w zakres usług firmy wchodzą takie prace jak: układanie paneli podłogowych, montaż drzwi, stawianie ścianek działowych, kafelkowanie, malowanie ścian, czy tapetowanie.

Jeśli chodzi o tynki, to trzeba pamiętać, że każdy produkt jest nieco inny i należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta, ponieważ konieczność zastosowania określonych gruntów lub innych preparatów na podłoże wynika przede wszystkim ze składu bazy. Oczywiście przed rozpoczęciem prac musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie ściany. Powierzchnię na którą będziemy nanosić tynk należy oczyścić z kurzu oraz wszelkich zanieczyszczeń i zagruntować, a jeśli stan ściany tego wymaga, powinniśmy również zaszpachlować wszelkie ubytki, wgłębienia czy głębokie rysy, których obecność mogłaby niekorzystnie wpłynąć na całą naszą pracę. Sam proces nakładania tynku zależy w głównej mierze od tego, jaki produkt wybraliśmy i jaki efekt chcemy uzyskać. Zazwyczaj jednak masę tynkową o odpowiedniej konsystencji nanosi się na przygotowaną ścianę, gładką pacą ze stali nierdzewnej, zaś równo nałożoną warstwę tynku można wykończyć według własnego gustu. Warto pamiętać, że podczas tworzenia wzorów z wolnej ręki, wykorzystuje się różne przyrządy pomocnicze. Dowolne wzory są wtedy na tynku nanoszone poprzez wytłaczanie, wycieranie, wykręcanie, itp. Aranżowanie ścian z użyciem tynków dekoracyjnych to świetny sposób na puszczenie wodzy fantazji i pozwolenie sobie na kreatywne działania, a efekt końcowy zależeć będzie przede wszystkim od naszej wyobraźni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz