Artykuł sponsorowany

Wady wymowy – logopeda Hemar Marzena Załęska

Wady wymowy – logopeda Hemar Marzena Załęska

Wady wymowy występują już w wieku przedszkolnym. Rodzice nie potrafią ich dostrzec, sądząc, że ich maluch jedynie nie wymawia niektórych głosek i dlatego trudno go niekiedy zrozumieć. Warto udać się z dzieckiem do logopedy Hemar Marzeny Załęskiej, by zdiagnozować problem. Terapia wad mowy u małych dzieci odbywa się w formie rozmaitych zabaw. Jest całkowicie bezstresowa, a zabawy logopedyczne pozwalają na szybkie postępy w niwelacji wad mowy.

Czym zajmuje się logopeda Hemar Marzena Załęska?

Logopeda leczy wady mowy, które powstały z różnych przyczyn. Często winni są opiekunowie i rodzice, którzy rozdrabniali pokarmy, zaniedbywali mleczne zęby i pozwolili na zbyt długie ssanie smoczka. Innymi powodami są m.in. infekcje kataralne, przerost migdałków, kontakt z osobą mającą wadę wymowy, zbyt wczesna nauka angielskiego, przez układanie języka w pozycji sepleniącej. Należy z dzieckiem udać się do specjalisty. Hemar Marzena Załęska Logopedzi zajmuje się m.in.:

  • diagnozowaniem przyczyn zaburzeń mowy,

  • terapią zaburzeń mowy,

  • stymulowaniem rozwoju języka oraz mowy,

  • konsultacjami medycznymi,

  • terapią osób dorosłych po udarach oraz urazach czaszkowo-mózgowych.

Logopeda po zdiagnozowaniu wady wymowy rozpocznie pracę z dzieckiem, dzięki czemu będzie lepiej radziło sobie w szkole.

Jakie są najczęstsze wady wymowy u dzieci?

Mowa rozwija się etapami: głużenie, gaworzenie i proste słowa. W wieku 5-6 lat dziecko powinno wysławiać się prawidłowo. Diagnoza wad wymowy u logopedy Hemar Marzeny Załęskiej jest konieczna, gdy występuje: seplenienie, jąkanie, rotacyzm; nieprawidłowa realizacja poszczególnych głosek, mowa bezdźwięczna, lambdacyzm, nosowanie. Jeśli maluch nie potrafi nawiązywać kontaktów z rówieśnikami, oznacza, że trzeba udać się z nim do specjalisty. Wcześniejsza terapia sprawi, że dziecko lepiej będzie sobie radziło w szkole. Wady wymowy mogą przyczynić się do dysleksji, dysgrafii i dysortografii. Dla jego dobra nie należy zwlekać z wizytą,

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz