Artykuł sponsorowany

W jakich sytuacjach stosuje się operację plastyczną powiek?

W jakich sytuacjach stosuje się operację plastyczną powiek?

Oczy są często określane zwierciadłem duszy. Szczególną uwagę na ich wygląd zwracają kobiety – delikatny makijaż podkreśla urodę, ale często też pozwala ukryć niedoskonałości czy zmęczenie. Niestety, z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, a w efekcie dochodzi do opadania powiek. Twarz nabiera wówczas zmęczonego, wręcz smutnego wyrazu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą operacje plastyczne powiek. W jakich sytuacjach się je stosuje?

Plastyka powiek – na czym polega zabieg?

Zabieg plastyki powiek jest wykonywany w wielu przypadkach. Każdy z nich wymaga wykonania podobnego zakresu pracy – usunięcia nadmiaru wiotkiej, pozbawionej elastyczności skóry. 

Operacja ta najczęściej jest przeprowadzana na górnej powiece, aczkolwiek można za jej pomocą przywrócić również doskonały wygląd dolnej części oka. Usuwanie niedoskonałości może się odbywać różnymi metodami, zarówno tradycyjnymi, tj. z wykorzystaniem skalpela, jak i nowoczesnymi, przy użyciu lasera – wyjaśnia ekspert z Kliniki okulistycznej dr. Witkiewicza

Dodaje, że każda z nich ma swoje plusy i minusy, aczkolwiek laserowa plastyka powiek jest mniej inwazyjna i bezpieczniejsza. Mniejsza ingerencja pozytywnie wpływa również na skrócenie czasu rekonwalescencji oraz ogranicza ryzyko pojawienia się krwiaków lub siniaków w okolicach oczodołów po zabiegu.

Co ciekawe – plastyka powiek cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko wśród kobiet, ale też mężczyzn. Doceniają ją wszystkie osoby, które chcą zadbać o piękny wizerunek. Problemy estetyczne nie powinny wprawiać w kompleksy, zwłaszcza gry można je rozwiązać. Wielu pacjentów po usunięciu nadmiaru skóry czuje się piękniej i zyskuje pewność siebie.

W jakich sytuacjach wykonuje się plastykę powiek?

Wykonanie plastyki okolic oczu wymaga przeprowadzenia konsultacji z lekarzem specjalistą. Wśród wskazań do jej przeprowadzenia znajdują się opadnięte powieki, zwiotczała skóra czy nieprawidłowe ich ustawienie, tj. powinięcie lub odwinięcie. Leczenie chirurgiczne wad powiek jest zalecane również przy wystąpieniu guzków i znamion bądź też w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu oczodołowego. Zabiegi te nie tylko poprawiają estetykę twarzy, ale też komfort codziennego życia – osoby borykające się z omawianym problemem mogą mieć również problemy z jakością widzenia.

Ostateczną decyzję o zasadności zabiegu zawsze podejmuje lekarz po dokładnym zbadaniu pacjenta i uzyskaniu informacji o stanie jego zdrowia. Warto pamiętać, że efekt może utrzymywać się różny okres – zazwyczaj długi, ale z całą pewnością nie do końca życia. Zachodzenie zmian w strukturze powiek jest efektem starzenia się skóry, stąd też po kilku latach konieczne może się okazać powtórzenie operacji.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz