Artykuł sponsorowany

W jaki sposób przebiega profesjonalna renowacja dachu?

W jaki sposób przebiega profesjonalna renowacja dachu?
Renowacja dachu to nie tylko jego mycie i malowanie, ale również kilka mniejszych zabiegów, które wykonują profesjonalne firmy. Powierzchnia pod każde malowanie musi być przede wszystkim odpowiednio przygotowana, aby farba dobrze przylegała i chroniła dachówkę przed korozją na wiele kolejnych lat. Co wchodzi w zakres czynności  w obrębie renowacji pokrycia dachowego?

Przebieg prac konserwacyjnych

Proces konserwacji dachów jest bardzo złożony. Wymaga nie tylko odpowiednich sprzętów i środków, ale przede wszystkim doświadczenia w pielęgnacji poszczególnych rodzajów pokryć. Szczegółowa renowacja odbywa się w pięciu krokach:

  1. Przegląd dachu – dokładne sprawdzenie szczelności powierzchni, by w razie potrzeby wymienić element odpowiadający za przeciekanie.
  2. Usuwanie widocznych ognisk korozji – przede wszystkim jest to mechaniczne usuwanie rdzy oraz innych widocznych oznak eksploatacji, które mogą zmniejszać przyczepność farby.
  3. Mycie i odtłuszczenia – cała powierzchnia dachu musi zostać wymyta z osadów organicznych i nieorganicznych oraz odtłuszczona.
  4. Konserwacja ognisk korozji – w miejscach dotkniętych korozją używa się odpowiednich specyfików, które mają zapobiegać jej nawrotom.
  5. Malowanie dachu – technikę dobiera się w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.

Firma Artdachmal od już od sześciu lat zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem kompleksowej renowacji dachu wraz z malowaniem. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi do pracy na wysokościach nie ma konieczności montowania rusztowania. Prace konserwacyjne przebiegają zdecydowanie szybciej i skuteczniej, a firma wystawia pisemną gwarancję jakości swoich usług. 

Dlaczego należy konserwować dachy?

Konserwacja dachów jest bardzo ważna, aby unikać jego zbyt szybkiej eksploatacji. Opady atmosferyczne, osady i wiatr przyczyniają się do niszczenia pokrycia dachowego oraz powstawania nieszczelności. Przecieki bardzo ciężko samodzielnie zlokalizować i naprawić dlatego, jeśli zauważysz objawy świadczące o ich obecności, warto od razu zdecydować się na pomoc specjalisty. Uszkodzony i nieszczelny dach najczęściej można zdiagnozować po zaobserwowaniu mokrych plam na sufitach lub zacieków w górnej części ścian. Zdarza się, że woda wsiąka w sufit nawet kilka metrów od miejsca przecieku, co może wprowadzić w błąd niedoświadczoną osobę.

Regularna renowacja dachu przede wszystkim wydłuża żywotność pokrycia, przez co może ono wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat bez konieczności całkowitej wymiany. Pozwala to zaoszczędzić spore sumy, gdyż wymiana pokrycia to nie tylko koszty materiałów i robocizny, ale również odpowiedniej utylizacji starych materiałów.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz