Artykuł sponsorowany

W czym może pomóc lekarz rodzinny z Przychodni Rodzinnej Zdrowie?

W czym może pomóc lekarz rodzinny z Przychodni Rodzinnej Zdrowie?

Dbanie o zdrowie wymaga holistycznego podejścia oraz stałej i regularnej kontroli. Dlatego warto wybrać lekarza rodzinnego np. z Przychodni Rodzinnej Zdrowie w Hrubieszowie, który zatroszczy się o dorosłych, jak i o młodocianych pacjentów. Lekarze medycyny rodzinnej mogą skierować na badania specjalistyczne, rehabilitację czy zalecić pobyt w szpitalu lub wyjazd do uzdrowiska. Lista obowiązków wchodzących w kompetencję naszych lekarzy pierwszego kontaktu jest więc pokaźna, ale dla pacjentów to sytuacja komfortowa.

Kim jest lekarz rodzinny?

Lekarz rodziny to zazwyczaj pierwszy bastion podstawowej opieki zdrowotnej. To do nich najpierw zwracamy się o pomoc w kwestiach zdrowotnych, najczęściej z różnego rodzaju bólami czy innymi i inne dolegliwościami obniżającymi jakość codziennego życia. Lekarze z Przychodni Rodzinnej Zdrowie posiadają wiedzę z zakresu medycyny rodzinnej, która umożliwia stawianie diagnoz oraz leczenie osób dorosłych, ale też i dzieci. Właśnie to jest podstawową różnicą pozwalającą na jasne rozróżnienie między lekarzami POZ., a pediatrami czy internistami.

Pediatra zajmuję się tylko dziećmi, a internista tylko dorosłymi, a lekarz rodzinny obejmuje kompleksową opieką medyczną wszystkich członków rodziny. Wymaga to szerokiej wiedzy medycznej, która dotyczy nie tylko chorób wewnętrznych, ale też pediatrii czy geriatrii, co pozwala na diagnozowanie osób w każdym wieku.

Za co odpowiada lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny codziennie styka się z przeróżnymi dolegliwościami, które wstępnie diagnozuje na postawie własnej wiedzy, a także wyników różnorakich badań. Dzięki temu lekarz POZ. jest w stanie pokierować swojego pacjenta tak, aby trafił do odpowiedniego specjalisty lub do szpitala, jeśli zajdzie taka potrzeba. Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie m.in. na:

  • badania stricte laboratoryjne tj. hematologiczne, bio- oraz immunochemiczne, moczu i kału, układu krzepnięcia, mikrobiologiczne,

  • zabiegi fizjoterapeutyczne oraz rehabilitację,

  • badania USG, EKG i zdjęcia RTG,

  • spirometryczne,

  • pobyt w uzdrowisku.

Ogólnie rzecz ujmując, lekarze rodzinni to koordynatorzy naszego zdrowia, którzy dbają o nie w całościowy sposób, nie tylko diagnozując i lecząc, ale i poprzez profilaktykę zdrowotną. Do lekarza rodzinnego możemy więc wybrać się nawet, kiedy jesteśmy zdrowi, ale potrzebujemy porady odnośnie zdrowego trybu życia.

Lekarz rodzinny i pediatra w jednym?

Odpowiedni wybór lekarza rodzinnego jest kluczowy dla utrzymania wszystkich członków rodziny w dobrym zdrowiu. Potrzebny jest lekarz z doświadczeniem, który ma rozległą wiedzę z zakresu medycyny rodzinnej w tym i pediatrii. Dzięki temu lekarz POZ. jest w stanie dbać o zdrowy rozwój dziecka, a w razie potrzeby zlecać koniecznie badania potrzebne do diagnozowania chorób i dolegliwości dziecięcych. Posiadanie jednego lekarza dla dorosłych i dzieci może być niezwykle wygodne. Eliminuje to konieczność umawiania dwóch osobnych wizyt dla każdego członka rodziny, co pozwala zaoszczędzić czas i energię. Ułatwia to również koordynację opieki nad dorosłymi i dziećmi, ponieważ wszystkie informacje medyczne są przechowywane w jednym miejscu. Ponadto posiadanie jednego lekarza oznacza, że rodzice nie muszą się martwić o przenoszenie dokumentacji medycznej pomiędzy różnymi lekarzami, gdy ich dziecko dorasta. Dzięki temu, że wszystkie informacje medyczne są przechowywane w jednym miejscu w Przychodni Rodzinnej Zdrowie, lekarzowi łatwiej jest śledzić wszelkie zmiany i trendy zdrowotne w czasie. Pozwala to lekarzowi zapewnić bardziej kompleksową opiekę, która uwzględnia wszelkie zmiany lub rozwój, który mógł nastąpić od ostatniej wizyty

Opracowanie:
Hrubieszów, Leśmiana 28a
tel. 84 697 27 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz