Artykuł sponsorowany

Używane maszyny rolnicze sposobem na szybki rozwój gospodarstwa rolnego

Używane maszyny rolnicze sposobem na szybki rozwój gospodarstwa rolnego

Dzisiaj nowoczesne gospodarstwa rolne, które chcą zwiększać swoją produkcję, muszą stawiać na nieustanny proces rozwoju, na który składa się między innymi modernizację sprzętu. Nie każdego rolnika stać jednak na inwestowanie w nowe maszyny, nawet z pomocą środków strukturalnych UE, czy też kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych. Nie oznacza to jednak stawiania ich w pozycji przegranej. Wręcz przeciwnie! Dzisiejsza technologia rolnicza w dużej mierze opiera się o rynek wtórny. Kupno używanych traktorów, kombajnów, czy osprzętu, jest bardzo opłacalne. Dowiedz się dlaczego…

Sprzęty w niemalże fabrycznie nowym stanie technicznym

Opłacalność zakupu sprzętów rolniczych używanych, wynika przede wszystkim z tego, iż większość z nich – pod warunkiem, że pochodzą od najlepszych dystrybutorów – wyróżnia się niemalże fabrycznie nowym stanem technicznym. Jest to związane między innymi z tym, że są to maszyny poleasingowe, lub te sprzedawane do firm handlujących technologią rolniczą przez właścicieli dużych gospodarstw rolnych, często modernizujących swój sprzęt. Tu warto zwrócić uwagę między innymi na sprzęty pochodzenia zagranicznego – to w takich krajach, jak Niemcy, Włochy, Francja, czy z państw Skandynawski, często sprowadzane są używane traktory, agregaty, siewniki, pługi, wały itd. Cena ich może zaś być nawet o kilkadziesiąt procent niższa, od tej podyktowanej przez rynek pierwotny handlu maszynami całkowicie nowymi!



Opcja dla małych i wielkich gospodarstw

Z opcji zakupu używanych maszyn rolnych korzystają przede wszystkim małe gospodarstwa, których nie stać na finansowanie drogich, nowych sprzętów. Rynek wtórny, który stale się rozwija i poszerza, pozwala zatem na modernizowanie wszystkich działalności rolnych, bez względu na budżet. To przekłada się zaś na krajowy wzrost w hodowli zwierząt, czy uprawie roślin jadalnych, a zatem na dynamiczny progres branży spożywczej, przetwórstwa żywności, gastronomiczny itd. Jeśli chodzi zaś o opłacalność zakupu sprzętów używanych w wielkich gospodarstwach, warto wiedzieć, że wynika ona z chęci usprawniania prac. Dodatkowy, czasem bardzo tani sprzęt, pozwala np. na szybsze obsianie pola, czy zbiór warzyw.

Warto wiedzieć! Obecnie polecanym dla rolników rozwiązaniem, jest korzystanie z doradztwa inwestycyjnego profesjonalnych podmiotów, które pomogą w rozwoju infrastruktury gospodarstwa tworząc biznesplany oraz projekcje finansowe.

Przykład korzystnego zakupu używanych sprzętów

Jak już wcześniej wspomniano, aby kupno używanych sprzętów było opłacalne, należy korzystać z usług dobrych firm dystrybucyjnych. Jedną z najlepszych w Polsce, z którą współpracuje tysiące gospodarstw rolnych, jest Agromarket z oddziałem w Żninie. To tam można kupić wysokiej jakości maszyny od takich producentów, jak KVERNELAND, DEUTZ-FAHR, KONGSKILDE, METALTECH, LAMBORGHINI i wiele innych, zarówno nowych, jak i używanych. W przypadku maszyn z rynku wtórnego, zawsze są one oferowane w swoim najlepszym stanie techniczny. Dowodem na to jest m.in. oferowany pług KVERNELAND 150 B, nowej generacji z 2012 roku, który można zakupić za niecałe 40 tysięcy złotych! Oferta jest zaś stale aktualizowana na stronie www.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz