Artykuł sponsorowany

Usługi szklarskie – szlachetny zawód z nutką historii w tle

Usługi szklarskie – szlachetny zawód z nutką historii w tle

Zawód szklarza kojarzy się głównie z małymi warsztatami, pasją rzemieślnika, dokładnością i precyzją niezbędną przy wykonywanej pracy. Wydawałoby się, że liczba miejsc zajmujących się profesjonalnie usługami szklarskimi stale się zmniejsza. Czy jednak jest tak naprawdę?

Czym zajmuje się szklarz?

Już sama nazwa zawodu podpowiada, że jest to osoba zajmująca się obróbką, montażem i wykonaniem elementów ze szkła.  Przeważnie szklarzowi zleca się prace na wymiar, które wymagają niezwykłej dokładności. Należy również pamiętać o właściwościach szkła takich jak kruchość i delikatność. W praktyce szklarz zajmuje się najczęściej wykonywaniem szyb okiennych, luster, szklanych elementów mebli, witraży, lusterek i szyb samochodowych. Zamawiając dowolny element ze szkła powinniśmy zlecić to profesjonalnemu zakładowi szklarskiemu. Tego typu niezbędną wiedzą, doświadczeniem oraz odpowiednimi narzędziami dysponuje Szkiełko II. Usługowy zakład szklarski. J. Królikowska-Nowak z Kołobrzegu. Zapewniają oni szeroki zakres usług związanych z obróbką szkła dla domu, firmy oraz budownictwa. W swojej ofercie posiadają różnego typu wyroby ze szkła, w tym lustra, szkło do frontów meblowych i fartuchów szklanych do kuchni. Na zamówienie wykonują również szyby wystawowe i witraże. Dodatkowo możliwa jest u nich oprawa luster i obrazów. Poza sprzedażą gotowych elementów Szkiełko II świadczy specjalistyczne usługi takie jak krawędziowanie, szlifowanie, laminowanie dekoracyjne, piaskowanie, gięcie szkła i wiercenie otworów. Idąc z duchem czasu poszerzyli swoją ofertę o tzw. fusing. Jest to najnowszy trend w świecie szkła, polegający na łączeniu ze sobą różnych jego gatunków w wysokich temperaturach. Otrzymujemy dzięki temu efektowny i barwny materiał, doskonały na szklane ścianki, kabiny prysznicowe, płytki oraz inne ozdoby do wyposażenia wnętrz. W poszukiwaniu profesjonalnego zakładu szklarskiego warto odwiedzić Szkiełko II i zapoznać się z ich ofertą.

Jak rozpocząć przygodę ze szkłem?

Jednym z ważniejszych warunków, umożliwiających wykonywanie tego zawodu, jest ukończenie jednej z zasadniczych szkół zawodowych o profilu zbliżonym do zakresu działania szklarza. Sama jednak szkoła nie wystarczy, by stać się specjalistą w tej branży. Niezbędne jest kształcenie zawodowe w zakładzie szklarskim pod okiem profesjonalistów. Pozwoli to na zdobycie doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Bardzo ważne są także predyspozycje przyszłych fachowców zajmujących się szkłem, ponieważ zawód ten oraz materiał, z którym będą pracować, wymaga od nich dokładności, dobrego wzroku i precyzji. Wynika z tego, że jest to profesja  przeznaczona dla ludzi z pasją, cierpliwością i pewną ręką.

Wbrew pozorom zakłady szklarskie nie zniknęły z naszego otoczenia. Rozwój techniki dostarczył im nowych narzędzi i materiałów. Dzięki połączeniu dostępu do nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz  wieloletniego doświadczenia rzemieślników usługi szklarskie jeszcze przez długi czas będą w sferze zainteresowań klientów.     

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz