Artykuł sponsorowany

Usługi firmy Krysmet. Czym są bariery energochłonne?

Usługi firmy Krysmet. Czym są bariery energochłonne?

Choć drogi z roku na rok są coraz bardziej nowoczesne i bezpieczne, nadal zdarzają się wypadki. Jeden niewłaściwy ruch, a nasz samochód ląduje w rowie, na drzewie lub na przeciwległym pasie. Dlatego właśnie między drogami o przeciwnych kierunkach jazdy, a także przy widocznych spadkach powierzchni za krańcem pasu, montuje się bariery energochłonne. Czym są, gdzie się je stosuje i dlaczego warto zatrudnić firmę Krysmet do instalacji takowych?

Czym jest bariera energochłonna?

To rodzaj bariery, która uniemożliwia pojazdom opuszczenie drogi. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa na jezdni ze względu na niemożność wpadnięcia do rowu przy utraceniu kontroli nad trakcją. Bariera nie pozwala też na zjechanie na przeciwległy pas, gdy zasłabniemy za kierownicą. Jej konstrukcja sprawia, że samochód po uderzeniu wraca na swój tor jazdy zamiast wypaść z drogi. Od lat 90. XX wieku technologia barier energochłonnych jest stale rozwijana i dziś są one w stanie zatrzymać pojazd ważący nawet 40 ton. Niestety, w niektórych przypadkach elementy te po uderzeniu się załamują. Dzieje się to na skutek wad konstrukcyjnych, które uniemożliwiają spełnienie ich roli. Dlatego montaż najlepiej powierzyć sprawdzonej firmie – takiej jak Krysmet.

Co oferuje firma Krysmet?

Przedsiębiorstwo PHU Krysmet, którego właścicielem jest Krystian Zieliński, zajmuje się montażem zabezpieczeń w ruchu drogowym. Dotyczy to między innymi barier ochronnych – drogowych i mostowych. Firma może pochwalić się rzetelnością, profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem w branży. Pracownicy wykonują zlecenia z dbałością o każdy szczegół, mając na uwadze fakt, iż od ich pracy zależy często życie wielu kierowców. Przez cały okres działalności specjalistom zaufały najlepsze firmy na rynku Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co więcej, fachowcy nie tylko sprzedają i montują bariery ochronne, ale także służą merytorycznym doradztwem swoim klientom. 

Jakie są typy i normy barier energochłonnych?

Na rynku znajduje się kilka rodzajów barier, dzielonych między innymi ze względu na wykorzystany materiał do produkcji. Są to między innymi elementy stalowe lub też stalowo-drewniane. Różnią się one także sposobem montażu. Na przykład w ofercie firmy Krysmet z miejscowości Kopce, mamy do dyspozycji bariery pojedyncze wbijane, dzielące wbijane czy mostowe. Każdy ich element musi oczywiście spełniać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Te natomiast opisuje norma PN-EN 1317, a dokładniej badania, które bariery muszą przejść, aby zostać dopuszczone do montażu na drogach. Testowany jest na przykład poziom intensywności zdarzenia, który określa to, czy pasażerowie niewielkich pojazdów są w stanie przeżyć uderzenie. Jeśli to kryterium nie zostanie spełnione, barierka zostaje wyeliminowana z dalszych badań.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz