Artykuł sponsorowany

Tworzenie łazienki z prysznicem bez brodzika

Tworzenie łazienki z prysznicem bez brodzika

Prysznice bez brodzików są bardzo modne. Aby móc je jednak stworzyć należy wyremontować całą łazienkę, w tym jej podłogę oraz instalacje. Wybrać należy zatem firmę, która oprócz sztuk remontowych gwarantuje usługi instalatorskie. Tylko wtedy można bowiem stworzyć funkcjonalne, piękne i trwałe na lata pomieszczenie. Przy tworzeniu łazienki z prysznicem bez brodzików pamiętać bowiem trzeba nawet o kilkudziesięciu ważnych zasadach. Ważniejsze z nich poznasz w artykule.

Podłoga dla łazienki z prysznicem walk-in

Łazienka z prysznicem bez brodzika musi mieć przygotowaną odpowiednią podłogę. Istotne jest pozostawienie odpowiedniego spadku dla spływu wody, a także zachowanie przestrzeni wolnej do zainstalowania w niej przewodów kanalizacyjnych oraz syfonu. Ten etap prac może jednak przebiegać w różny sposób, w zależności od zlokalizowania łazienki. Niekiedy tzw. podejście kanalizacyjne tworzy się bowiem w podłodze w gruncie, a niekiedy w stropie gęstożebrowym lub monolitycznym. Coraz częściej wykorzystuje się też technologię suchej zabudowy.

Tworzenie łazienki z prysznicem typu walk-in zależy zatem od tego, czy jest to pomieszczenie w bloku, czy też na parterze w domu bez piwnicy lub z piwnicą. Liczba czynników, które wpływają na cały remont, jest bardzo duża. Nigdy inwestor nie powinien dlatego rezygnować z projektowania łazienki. Tym wraz z pełnym remontem pod klucz może zająć się firma FINISH-BUD, która wyspecjalizowana jest w pracach tynkarskich, malarskich, hydraulice, elektroinstalatorstwie, glazurnictwie czy też w białym montażu.

Odpowiednie odwodnienie dla prysznica

Przy prysznicu bez brodzika nie tylko ważny jest spadek poziomu posadzki, ale także dobre odwodnienie, które poradzi sobie z dużą ilością napływającej wody. Obecnie stosować można zarówno odwodnienia liniowe, w tym łukowe, jak i też odwodnianie punktowe. Obie wersje mogą być maskowane glazurą, choć znacznie lepszym pomysłem jest zakup konstrukcji o wysokich walorach estetycznych zbieżnych z wyglądem baterii łazienkowych. Odwodnienie może mieć zatem różne geometryczne wzory,  a nawet może być podświetlane.

Najlepsi producenci oferują odwodnienia produkowane z materiałów PCV, kamienia naturalnego, a także z aluminium, stali nierdzewnej oraz z miedzi. Miejsce montażu kratek odpływowych zależy zaś od spadku powierzchni wylewki oraz podłogi w tzw. obrysie strefy natryskowej. Przy odpływie liniowym spadek powinien wynieść 2,5% (2,5 cm/1 m2), a przy odpływie punktowym 1,5% (1,5 cm/ 1 m2).

Glazurowanie wraz z powłokami hydroizolacyjnymi

Wykańczanie łazienki z prysznicem bez brodzika np. typu walk-in wymaga stosowania odpowiedniej glazury czy kamienia naturalnego. Najlepiej wybierać płytki o niewielkich rozmiarach, które łatwo się układa oraz docina. Dobra firma projektowo-wykonawcza bez problemu poradzi sobie jednak z taflami granitowymi czy spiekami kwarcytowymi. Nie może ona jednak zapomnieć o ważnym wypełnieniu spoin elastycznymi materiałami hydrofobowymi. Najczęściej wybierane są tworzywa epoksydowe.

Hydroizolację powinny stanowić również specjalne folie pod posadzką, a także środki impregnujące w płynie. Istotne jest ich zastosowanie również przy łączeniach ze ścianą oraz przy bateriach przymocowanych do ściany. Odpowiednimi powłokami powinny być też zabezpieczone tafle szkła hartowanego, z którego tworzy się ścianki walk-in czy też drzwiczki przesuwne lub skrzydła kabiny.

Przedstawione wskazówki są jednak tylko czubkiem góry lodowej – zasad, którymi trzeba się kierować przy remoncie łazienki, jest naprawdę wiele. Taka inwestycja na własną rękę lub z niesprawdzonym wykonawcą niestety skończyć się może tragicznie np. zalaniem sąsiada. Dobra firma od remontów pod klucz to zatem najważniejsza wytyczna, którą trzeba się kierować. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz