Artykuł sponsorowany

Telewizja satelitarna, czy naziemna? O co chodzi z różnicami? Specjaliści do spraw elektroniki firma ZU RTV

Telewizja satelitarna, czy naziemna? O co chodzi z różnicami? Specjaliści do spraw elektroniki firma ZU RTV

Pomimo popularyzacji internetu i urządzeń przenośnych, oglądanie klasycznego wydania telewizji cały czas jest bardzo popularnym zajęciem wśród Polaków. Statystyczny obywatel naszego kraju zgodnie z badaniami ma spędzać przed telewizorem nawet ponad 4 godziny dziennie. Nie dziwi więc nikogo, że usługi takich specjalistów jak firma ZU RTV, są niezbędne. Dbają oni o odpowiednie ustawienia i działanie zarówno samych sprzętów elektronicznych, jak i konkretnych typów telewizji. Z ich pomocą w dalszej części artykułu przedstawimy krótko, czym są dostępne obecnie w Polsce rodzaje telewizji.

Technologia DVB-T, czyli naziemna telewizja cyfrowa

Wiele osób może pamiętać moment, w którym w Polsce powstała możliwość odbierania naziemnej telewizji cyfrowej. Był on powiązany z głośnymi kampaniami reklamowymi, które informowały o konieczności wymiany telewizora, na taki, który posiada opcję, jaką jest system MPEG-4. Alternatywą było dokupienie do swojego starego odbiornika odpowiedniego dekodera, nazywanego też tunerem DVB-T.

Poza tym urządzeniem niezbędna jest także odpowiednia antena naziemna, która dzięki specjalnym częstotliwościom umożliwia odbieranie kilkudziesięciu kanałów. Największą zaletą takiego rozwiązania jest właściwie darmowy dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych i radiowych. Zestaw DVB-T wymaga jednak prawidłowego montażu i ustawienia, by działać prawidłowo.

Wyjaśnia dodatkowo jeden ze specjalistów z firmy ZU RTV, która zajmuje się doborem, montażem, konfiguracją, a także naprawą urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, anteny, czy też dekodery.

Wśród ewentualnych wad tego rozwiązania można wymienić ograniczoną ilość dostępnych kanałów, szczególnie w jakości HD. Dodatkowo należy liczyć się z możliwością wystąpienia zakłóceń w odbiorze, gdy warunki atmosferyczne są wyjątkowo niekorzystne.

Telewizja satelitarna, czyli większe możliwości

W porównaniu do swojego poprzednika telewizja satelitarna to opcja, która dostarcza użytkownikom dużo większej ilości możliwości. Wśród nich jest dostęp do dużo większej ilości kanałów, które dzielą się na te z rodzaju FTA oraz komercyjne.

Pierwsze z nich, czyli Free To Air to kanały, które nie są kodowane, czyli można odbierać je bezpłatnie przy użyciu anteny satelitarnej na swoim telewizorze. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kanałów komercyjnych, które są dostępne jedynie po wykupieniu odpowiedniego dekodera jednej z popularnych platform cyfrowych oraz dostępnego w jej ofercie pakietu.

Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko dostęp do większej ilości kanałów i rozrywki, ale również zdecydowanie lepsza jakość obrazu, a także brak zakłóceń wywoływanych słabym zasięgiem w konkretnej lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że to, jak dużo kanałów będzie dostępnych do oglądania, jest uzależnione od wielkości wykupionego pakietu u danego dostawcy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz