Artykuł sponsorowany

Technologie wykorzystywane do uzdatniania wody

Technologie wykorzystywane do uzdatniania wody
Zdrowa, czysta woda to prawdziwy skarb. Aby jednak ciecz płynąca z kranu miała takie pozytywne właściwości, trzeba jej pomóc. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w każdym domu może być woda czysta, jak prosto ze źródła.



Zawsze warto zainwestować w dobry filtr

Na rynku dostępne są dziś różne rozwiązania technologiczne do uzdatniania wody nie tylko w gospodarstwach domowych, ale też w firmach czy obiektach przemysłowych. W przypadku tych pierwszych można zdecydować się m.in. na zakup filtrów mechanicznych, które chronią instalację przed zanieczyszczeniami, które mogą do niej trafić z wodociągów. Filtracja mechaniczna pozwala wyeliminować z naszej wody takie zanieczyszczenia, jak piasek, muł, włókna, rdza czy różnego rodzaju osady. Sprawdza się ona nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też w przemyśle (filtry chronią instalacje sanitarne, maszyny produkcyjne i inne urządzenia uzdatniające wodę) czy w rolnictwie (m.in. filtracja systemów nawadniających). Specyficznym rodzajem filtracji jest filtracja na węglu aktywowanym. Jak tłumaczy ekspert z firmy Watertech, filtry węglowe pozwalają poprawić takie cechy wody, jak smak, zapach czy barwa, dzięki wyeliminowaniu chloru, zawiesin czy innych substancji organicznych. W przypadku większych instalacji ten rodzaj filtracji wspomaga się wykorzystaniem lampy UV, która skutecznie likwiduje mikroorganizmy.

 


Inne rozwiązania do uzdatniania

Kolejnym ciekawym procesem uzdatniania wody jest usuwanie żelaza i manganu dzięki specjalnym filtrom. Jeszcze innym procesem jest zmiękczanie wody, usuwanie związków, które powodują kamień. Jony wapniowe i magnezowe zostają tu zamienione na jody sodu. Do tego celu wykorzystuje się stację zmiękczania wody. Tego typu urządzenia można wykorzystywać m.in. w instalacjach domowych i przemysłowych, punktach usługowych, kotłowniach wodnych, urządzeniach gastronomicznych i stomatologicznych. Jeszcze inne działanie ma urządzenie do uzdatniania wody wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy. Służy ono do usuwania jonowych, organicznych i zawieszonych zanieczyszczeń z wody przy pomocy elementów membranowych. W zakresie poprawy jakości wody pod względem mikrobiologicznym, jeśli nie chcemy do uzdatniania wody wykorzystywać wysokich temperatur ani chemikaliów, specjaliści polecają urządzenia wyposażone w promienniki niskiego ciśnienia, które wytwarzają promieniowanie UV. Takie urządzenia skutecznie niszczą  mikroorganizmy w indywidualnych ujęciach wody, zakładach oraz basenach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz