Artykuł sponsorowany

Szkło na kuchennej ścianie – funkcjonalność w nowoczesnym wydaniu

Szkło na kuchennej ścianie – funkcjonalność w nowoczesnym wydaniu

Kuchnia to pomieszczenie narażone na intensywną eksploatację. W związku z tym jakość materiałów użytych do jej aranżacji nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Jednak poza trwałością liczy się także estetyka. Pragniemy, by nasza kuchnia wyróżniała się oryginalnym wyglądem. Dlatego coraz częściej rezygnujemy z płytek ceramicznych na rzecz szklanych paneli ściennych. Jakie są ich zalety?

Jakie szkło stosuje się w aranżacji kuchni?

Do wykończenia kuchennych ścian wykorzystuje się szkło o specjalnych właściwościach. Najczęściej są to panele Lakobel. Ten konkretny gatunek szkła wykazuje dużą odporność na zarysowania, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Doskonale znosi też wysoką temperaturę i szok termiczny. Ponadto szkło Lakobel wyróżnia się nadzwyczajną estetyką. Odpowiada za to warstwa lakieru, którą aplikuje się na całą taflę. Dzięki niej światło znacznie lepiej odbija się od paneli, dając efekt lśnienia.

Poza tym lakier chroni szkło przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które może powodować jego mętnienie bądź utratę koloru. Lakobel występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dopasowanie paneli do pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Co więcej, panele można ozdobić dowolną grafiką lub zdjęciem, co czyni je jeszcze bardziej dekoracyjnymi. Wysokogatunkowe szkło Lakobel w dobrej cenie znajdziemy w ofercie Centrum Obróbki Szkła.

Dlaczego warto zamontować w kuchni szklane panele?

Szklane panele najczęściej montuje się w kuchni w miejscu płytek ceramicznych. Lakobel doskonale chroni ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem oraz zapewnia doskonały efekt wizualny. W przeciwieństwie do tradycyjnych kafelków panele szklane są łatwiejsze w montażu i demontażu. Tworzą jednolitą powierzchnię, co ułatwia utrzymanie kuchni w nieskazitelnej czystości. Wystarczy przetrzeć zabrudzone szkło wilgotną ściereczką i wypolerować je płynem do szyb, by przywrócić mu blask. Szkło Lakobel optycznie powiększa wnętrze. Doskonale sprawdzi się więc w ciasnych kuchniach.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

W przypadku walorów użytkowych szklanych paneli ściennych trudno doszukiwać się wad. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na stan techniczny ścian, na których chcemy je zamontować. Szkło Lakobel może być montowane jedynie na równych i wygładzonych powierzchniach. Jeśli nasze ściany są dalekie od ideału, lepiej zdecydować się na panele ze szkła hartowanego lub hartowanego laminowanego. Dzięki odpowiednim technikom montażowym, nierówności powierzchni przestaną być problemem, a my będziemy mogli cieszyć się estetycznym i efektownym wykończeniem kuchni.

Opracowanie:
Bochnia, Goczałkowskich 48
tel. 14 611 18 14
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz