Artykuł sponsorowany

Szczepienia psów i kotów w Przychodni Weterynaryjnej Ekovet

Szczepienia psów i kotów w Przychodni Weterynaryjnej Ekovet

Podejmując decyzje o przyjęciu czworonoga do domu, należy mieć świadomość tego, że na Opiekunie spoczywa obowiązek dbania o jego zdrowie. Bardzo ważna jest stała profilaktyka zdrowotna zwierząt, na którą składają się szczepienia. To one zapewniają psim i kocim przyjaciołom skuteczną ochronę przed bardzo niebezpiecznymi chorobami. Dowiedz się, na jakie szczepienia należy udać się ze swoim zwierzakiem.

Wybór gabinetu weterynaryjnego

Pierwszym etapem wdrożenia profilaktyki zdrowotnej zwierząt jest wybór odpowiedniego gabinetu weterynaryjnego. Najlepiej korzystać z usług medycznych lecznic wyspecjalizowanych w weterynarii zwierząt domowych. Polecaną placówką jest Przychodnia Weterynaryjna Ekovet z Wrocławia, która oferuje zarówno leczenie chorób zwierzęcych, jak i zabiegi chirurgii miękkiej, stomatologii, czy też te związane z kastracjami i sterylizacjami. Bardzo ważne jest to, aby dany gabinet posiadał nowoczesny sprzęt, który umożliwi wykonanie testów serologicznych (np. w kierunku chorób odkleszczowych), czy badań diagnostycznych: USG jamy brzusznej, krwi, czy cytologii.    

Centrum Weterynaryjne Ekovet oferuje szeroki zakres usług weterynaryjnych, w tym okulistykę, dermatologię, endokrynologię, chirurgię, kardiologię, stomatologię i medycynę regeneracyjną. Zespół składa się z doświadczonych lekarzy weterynarii oraz techników weterynarii. Centrum prowadzi również diagnostykę obrazową, laboratoryjną i profilaktykę zdrowotną dla zwierząt. W ofercie znajduje się również rejestracja zwierząt oraz wydawanie paszportów dla zwierząt.

Szczepienia psów

Przed każdym szczepieniem zwierzaków lekarz weterynarii wykonuje odpowiednie badania ogólne. Bardzo ważne jest też odrobaczanie zwierząt. Jeśli chodzi o szczepienia szczeniaków, program szczepień jest dobierany indywidualnie, najczęściej należy pojawić się u weterynarza przynajmniej cztery razy – 6-8 tydzień życia, 9-11 tydzień życia, 12-14 tydzień życia, oraz 15-17 tydzień życia. Należy wtedy zaszczepić naszego pupila przeciw takim schorzeniom jak nosówka, parwowiroza, choroba Rubartha, parainfluenza, czy leptospiroza. Nie wolno zapomnieć również o bardzo ważnym etapie szczepień zasadniczych weterynaryjnych, a mianowicie o podaniu dawki przypominającej po roku od wykonania ostatniego szczepienia psa. Ważne są również szczepienia przeciwko wściekliźnie, które są na terenie Polski obowiązkowe. Należy je wykonać przed ukończeniem czwartego miesiąca życia psa i odnawiać je raz w roku. Pamiętaj, że bez wykonanych szczepień zwierzę nie uzyska wymaganego przy transporcie zagranicznym paszportu.

Szczepienia kotów

Program szczepień kotów jest również bardzo szeroki. Szczepienia wykonuje się przynajmniej cztery razy, w takich samych przedziałach życia kota jak w podanych normach dla szczeniąt. Koty szczepi się przeciwko panleukopenii, kaliciwirozie, herpeswirozie, chlamydiozie. Warto wiedzieć, że koty należy również szczepić w przypadku, kiedy nie są wypuszczane na zewnątrz. Drobnoustroje chorobotwórcze przenoszone są bowiem na odzieży i obuwiu opiekunów, a także poprzez otwieranie okien. Dodatkowo u kotów wychodzących wskazane jest rozszerzenie programu szczepień o szczepienia przeciwko wściekliźnie, a także przeciwko kociej białaczce (FeLV). 

Opracowanie:
Wrocław, Metalowców 29 B
tel. 71 373 83 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz