Artykuł sponsorowany

Systemy monitoringu wizyjnego CCTV – przegląd kamer i zastosowanie

Systemy monitoringu wizyjnego CCTV – przegląd kamer i zastosowanie

Systemy CCTV cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i zakładów pracy czy instytucji pożytku publicznego. Włamania i kradzieże to codzienność, dlatego warto zaopatrzyć się w kamery do monitoringu wizyjnego, które zarejestrują wszystkie niepokojące zdarzenia i pozwolą zwiększyć kontrolę nad tym, co dzieje się w obrębie budynku.

Rodzaje kamer CCTV – analogowe czy hybrydowe?

Analogowy system monitoringu wizyjnego to najstarszy rodzaj telewizji przemysłowej, który umożliwia podgląd w obrębie lokalnej sieci zbudowanej na kablach koncentrycznych, które odpowiadają za indywidualne łączenie kamer z rejestratorem. Jak wskazuje pracownik z firmy Specjalistyczne Techniki Zabezpieczeń Przemysława Walczaka, ten typ kamer nie sprawdzi się w nowoczesnych obiektach przemysłowych, ponieważ oferuje zapis obrazu w rozdzielczości PAL/NTSC, czyli nie większej niż 768x576 px – to zdecydowanie zbyt słaba jakość, aby zarejestrowane nagranie mogło posłużyć jako dowód, np. na policji czy w sądzie. Innym rodzajem monitoringu są systemy hybrydowe oparte na serwerach wizyjnych IP lub hybrydowych rejestratorach. Dzięki nim można dokonać szybkiej i precyzyjnej konwersji sygnału analogowego na cyfrowy zapis, oraz zapewnić zdalny dostęp do filmu.

Monitoring IP – telewizja przemysłowa

Jeżeli poszukujesz nowoczesnego systemu wizyjnego, monitoring IP to rozwiązanie dla Ciebie. Kamery wykorzystują protokół internetowy IP, który umożliwia tworzenie dużych i podatnych na rozbudowę systemów z użyciem istniejącej infrastruktury LAN.  W odróżnieniu od technologii analogowej lub hybrydowej system IP nie wymaga bezpośredniego połączenia kamery z rejestratorem, co zwiększa jego elastyczność i daje możliwość rozproszenia urządzenia w obrębie danej sieci. Na szczególną uwagę zasługuje także jakość obrazu – w ofercie dobrych producentów znajdziesz kamery IP o rozdzielczości HD, a nawet Full HD. Co bardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na zakup kamer o rozdzielczości 3.0 Mpx.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz