Artykuł sponsorowany

System Sygnalizacji Napadu i Włamania – Ochroń swój dom przed niepowołanymi gośćmi!

System Sygnalizacji Napadu i Włamania – Ochroń swój dom przed niepowołanymi gośćmi!

System Sygnalizacji Napadu i Włamania pozwoli Ci uchronić nieruchomość przed włamaniem, kradzieżą lub dewastacją. Decydując się na tego rodzaju instalację, zyskujesz pewność, że podczas Twojej nieobecności żadna obca osoba nie wejdzie do Twojego domu. O szczegółach dotyczących SSNiW przeczytasz w poniższym artykule. Dowiedz się więcej i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Najważniejsze elementy systemu

SSNiW to jeden z podstawowych systemów bezpieczeństwa. W skład tej instalacji wchodzą elementy detekcyjne, sygnalizacyjne i wykonawcze. Sercem całego systemu jest zaś centrala alarmowa, która odpowiada za sprawne funkcjonowanie wszystkich składowych oraz eliminację błędnych zgłoszeń i fałszywych alarmów. Czujniki, z których składa się System Sygnalizacji Napadu i Włamania, przekształcają wszelkie zmiany wielkości fizycznych w sygnały elektryczne. Powstałe sygnały są w następnym etapie przetwarzane i transmitowane. Zabezpieczenia antysabotażowe sprawiają, że użytkownik każdorazowo otrzymuje informację o dokonanej próbie wtargnięcia i zniszczenia.

Mobilna kontrola sprawowana przez użytkowników

SSWiN może być wykonany z wykorzystaniem technologii przewodowych lub bezprzewodowych. Użytkownicy otrzymują dostęp do mobilnej kontroli. Mogą sterować systemem i korzystać z jego funkcjonalności za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy smartfon. System ten świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów prywatnych, jak i obiektów komercyjnych.

Etapy realizacji

W pierwszej kolejności należy wysłuchać oczekiwań użytkownika, aby dopasować rodzaj instalacji adekwatnie do jego potrzeb i przyjętych założeń. Prace instalacyjne rozpoczyna się od ułożenia okablowania i instalacji konkretnych urządzeń. Na dalszym etapie konieczne jest skonfigurowanie sprzętu i uruchomienie systemu. Każde zlecenie należy zakończyć szkoleniem dla obsługi. Wszyscy użytkownicy powinni bowiem doskonale znać funkcjonalność systemu, aby w przyszłości wiedzieć, jak z niego korzystać. W przeciwnym razie system nie będzie spełniał swojej podstawowej roli. Bardzo często uczulamy naszych klientów, że to również od ich działań zależeć będzie sprawne funkcjonowanie instalacji. Nierzadko zdarza się bowiem, iż to ludzkie niedopatrzenie odpowiedzialne jest za występowanie błędnych alarmów. Każdą realizację kończymy w momencie przekazania stosownej dokumentacji. W razie potrzeby na początku użytkowania oczywiście służymy pomocą, tak aby zamawiający w stu procentach poznali wszystkie funkcje i wiedzieli, jak je wykorzystywać w sposób prawidłowy – opowiada przedstawiciel firmy Hestel.

Konserwacja, jako gwarancja sprawnego funkcjonowania systemu

Regularna konserwacja systemu pozwala wydłużyć żywotność instalacji elektrycznej i pozytywnie wpłynąć na jej działanie w przyszłości. Prace konserwacyjne powinny być wykonywane przez specjalistów, najlepiej z tej samej firmy, która wykonywała prace instalacyjne. Konserwacja polega na zweryfikowaniu poprawności pracy centrali, panelu obsługi i ciągłości połączeń. Konieczne jest również przetestowanie funkcji sygnalizacyjnych, urządzeń współpracujących i wykorzystanych zabezpieczeń. W trakcie tego typu prac warto uruchomić także scenariusz alarmowy i skontrolować jego przebieg.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz